
Priučeni lik iz kraja koji je „specijalizovan“ za sve vrste opravki i popravki. U kuću ulazi jednom i nikad više jer posle njegovog „opravljanja“ treba angažovati još barem dva prava majstora da neutrališu štetu.
Sušta suprotnost onoj narodnoj Jednom majstor, uvek majstor.
-Crk’o mi bojler juče, pa sam pozvao Sinišu iz tri’esčetvorke da mi ga opravi. Kažu komšije da je povoljan.
-Sinišu?! Gde njega da zoveš, taj ti je jednom majstor. Meni je prošle godine popravljao veš mašinu i polupao pločice na kadi pa sam morao i keramičara da zovem. U kuću mi više neće ući!
Na pitanje: „Ko je bio Mocart?“ duhoviti posetioci internet sajta Vukajlija, rečnik slenga, odgovaraju: „Svestrana ličnost. Čovek koji je komponovao muziku za Nokiu. Inače, bio je poslastičar i izmislio je Mozzart kugle. A voleo je i da se kladi...“
Danas · 06. Novembar 2008.
Jack of all trades is a master of none.
+++