K'o krava u detelinu

Тхе Проф 2011-07-08 14:36:50 +0000

Odavna je na planeti Zemlji poznata sklonost ovih domaćih životinja da, ako su bez nadzora, ulete u detelinu, najedu se k'o stoka ( što i jesu ) i posle od toga crknu jer, ironije li, detelinu ne mogu da svare.
Izraz se koristi za retko proždrljive pojedince sa prikrivenom željom da se i njima desi isto što i gorenavedenim kravama.

- Dragomire, dokle ćeš više da jedeš te krofne, bre...
- Ženo, mnogo su ti...mljac...dobre...mljac...skoro kao kad mi...mljac...majka napravi...
- Aha...Pa vidim da si uleteo u činiju k'o krava u detelinu al' treba i za decu nešto da ostane...!

________________________________________________________________________

- Znaš, mislim da sam pogrešila što sam pozvala Zorana da živimo zajedno.
- Jao, što? Ja sam mislila da ste vas dvoje sigurna priča...
- Pa, i ja sam tako mislila ali njega u poslednje vreme izgleda više interesuje moj frižider nego ja.
- Kako to misliš...?
- Pa, znaš šta, ja gde god se okrenem po stanu a on u kuhinji! Uš'o u frižider k'o krava u detelinu i pase...
- To samo znači da voli kako kuvaš, he, he...
- Možda ja i znam da kuvam ali ako uskoro ne bude UŠAO malo u mene, hraniće se u studentskoj menzi kao ranije...

1
26 : 3

Najnovije definicije

Rekli o sajtu

Na pitanje: „Ko je bio Mocart?“ duhoviti posetioci internet sajta Vukajlija, rečnik slenga, odgovaraju: „Svestrana ličnost. Čovek koji je komponovao muziku za Nokiu. Inače, bio je poslastičar i izmislio je Mozzart kugle. A voleo je i da se kladi...“

Danas · 06. Novembar 2008.