
Ovo je vrlo cesta pojava kada sedite za kompom, a vec je kasno. Sedite za kompom, krvave su vam oci, gledate sat,pola jedan je, u vama se koleba vas Hamlet. "Leci ili ne leci? - pitanje je sad" Kada vas odjednom prestravi vas cale koji je otvorio vrata i uleteo u gacama koje mu spadaju, sa poluotvorenim ocima i obesenim ustima zaprepascen sto jos uvek sedite za kompom, pa vas tera u krevet.
- 'Alo bre, idiote, lezi spavaj,cetri sata je, ceo normalan svet spava, a ti drndas taj jadan racunar, pusti ga neka i on malo odmori, ceo dan mi sisa struju k'o slon vodu majku ti nenormalnu, ajde mrs u krevet !
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.