
Samoobjašnjiva fraza. Uglavnom je koriste muškarci između sebe jer nije baš primereno uputiti je ženskoj osobi.
Dogovoren sastanak u 20:00h. Trenutno vreme 20:30h. Završava nervozno treću cigaru, pokušava nekako da se skloni od kiše i u sebi recituje litaniju psovanja svih svetaca.
Konačno stiže. Bilo je krajnje vreme.
On: Pa dobro Marija gde si ti, čekam te već pola sata, kasniš kao muda za veprom!
(pokajnički osmeh nestaje sa njenih usana da bi bio zamenjen nevericom i gađenjem)
Ona: Štaaaa? Seljačino! Znaš šta? Idem kući, stoko jedna! (pravi polukrug na peti, diže nos i užurbano ide putem kojim je došla)
On: (kiseo i smoren) E jebi ga, ona kasni, a ja sam stoka!? (pali sledeću cigaru) Ko je jebe, pravac kafana.
Na pitanje: „Ko je bio Mocart?“ duhoviti posetioci internet sajta Vukajlija, rečnik slenga, odgovaraju: „Svestrana ličnost. Čovek koji je komponovao muziku za Nokiu. Inače, bio je poslastičar i izmislio je Mozzart kugle. A voleo je i da se kladi...“
Danas · 06. Novembar 2008.
najs.
XAXAXAXAXA +++