kosenje trave u komsiluku

ungsa 2009-08-22 08:56:38 +0000

Dogadjaj koji je narocito poznat u manjim mestima, izaziva prijatan miris u celoj ulici. Jaca ga cinjenica da "ne moze komsija imati frisko pokosenu travu, a da je kod mene trava od 3 dana".
Prvo jedan od komsija pokosi travu ispred kuce (provokacija), zatim ga vidi komsija (inace gastarbajter) koji uposli i sina pa njih dvojica krenu da kose, zatim baba od prekoputa zove opstinu i naruci kosenje za 12h u podne, zatim zena (udovica) zove "prijatelja" da i on pokosi... sad je stvar vec resena, u jednom trenutku radi 10ak kosilica.
Nakon sto su SVI u komsiluku pokosili travu - nastupa muk.
Odjednom, zacuje se (opet) zvuk kosacice, ali manjeg inteziteta - jedan komsija je presao da kosi u basci.

Bitka se nastavlja, rat i dalje traje.

0
17 : 0

Najnovije definicije

Rekli o sajtu

Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.

Politika · 31. Januar 2011.