
Sleng.
Kurac, rec koja nasem narodu ( a sta li bi bilo da sam napisao "jeziku" ) ima vrlo siroku primenu.
Legenda kaze da je Vuk rekao zeni, koja je zamerila Karadzicu zbog ubacivanja te reci u recnik sledece: "Gospodjo, od toliko hiljada reci, vi ste se uhvatili bas za kurac!".
Najcesce se koristi kada hocemo da kazemo da nas bas briga za nesto, pa ispred dodamo glagol "boli", ili kao pitanje, zamena za "sta ti je"- "koji ti je kurac".
I kada hocemo da kazemo da imamo neku bubuljicu, kurje oko, bradavicu, ogrebotinu, posekotinu, mozemo to zameniti pomenutom recju.
Leto. Drugar u kupacem, sa dupetom ulepsanim nekim tackicama u vidu mesavine bubuljica, svraba i neceg NLO porekla.
"Ivane, brate, sta ti je to sa guzicom?",
"Ma, cuti, imam neke kurceve na dupetu...".
Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.
Deutsche Welle · 29. April 2011.
bolje da si stavio/la naslov kurac
neocenjeno
Jes, dobro kaže tasmanijac, primer dobar al mu manjka malo bolji uvod...
Takođe neocenjeno
Nadam se da ste sada srecni! Smrc, smrc!
sad si ga dobio:)
++++