Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
+
A šta je onda Horejšio Kejn (CSI Miami)?
On je malo ćutljiviji, onako samo šmeka i djela. Grisom zna sve o svemu, od svih vrsta insekata do Šekspira i motokultivatora.
On i Horacijo su nenadjebivi!
mene horejsio sa onim vratom nakrivljenim vise iritira..
oduvek su mi isli na kurac ljudi koji se doimaju kao da im ne fali ni dlaka sa glave! ko sto rece soenmeri "balansero" je odlican izraz