
Веома присутна појава у Србији, иако се бусамо у груди како смо ми веома образована нација и како је наш систем школовања одличан.
Проценат неписмености и општег заказивања логичког апарата најбоље се види пред продавницама, свакодневно, и то код људи који врата на којима лепо пише "ВУЦИ" упорно покушавају да отворе гурањем, а кад се нађу с друге стране, присете се да су погрешили што су гурали па иако пише "ГУРАЈ" они упорно вуку.
Na pitanje: „Ko je bio Mocart?“ duhoviti posetioci internet sajta Vukajlija, rečnik slenga, odgovaraju: „Svestrana ličnost. Čovek koji je komponovao muziku za Nokiu. Inače, bio je poslastičar i izmislio je Mozzart kugle. A voleo je i da se kladi...“
Danas · 06. Novembar 2008.
ako uzmes u obzir da je samo 20procenata svetske populacije pismeno onda mi i nismo tako strasni..... ;)