
Kolekcija drangulija, džizabidža, sitnica i krupnica bez koje, po nepisanom Zakonu o Bezbednosti Žena, ženskoj osobi nije dozvoljeno da napušta sobu. Oprema uključuje: ogledalce, sjaj za usne, papirne maramice, maskaru, rezervni uložak, naočare za sunce, cigarete (već prema afinitetu dame), turpijicu za nokte (za ublažavanje posledica slomljenog nokta), ključevi sa sto kitnjastijim i „slađim“ priveskom (po mogućstvu u obliku neke životinjke), još do deset komada šminke, raznih vrsta.
U zavisnosti od maršrute, doba godine i cilja, oprema može uključivati i: flašu mineralne vode (0.5l), kondom, i u slučaju da je na štiklama – komplet prve pomoći u obliku hanzaplasta (kom. 3).
Ukoliko otkrijete da se u opremi vaše pratilje nalaze:
- Nož skakavac,
- Pajser,
- Ilustrovana histopatologija (800 stranica sa veoma impresivnim slikama),
- Veca kolicina prazne ambalaze od lekova (desetak kutija, nekoliko desetina praznih tabli...)
- svi slični ili manje slični artefakti podjednako uznemirujućeg značenja,
autor iz sopstvenog iskustva savetuje da se od dotične dame polako ali sigurno udaljite. Što dalje.
Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!
Biznisblog · 26. Decembar 2007.
glupost
Brate imao sam priliku da vidim u vishe navrata sto sa konfiskovanim stvarima ispred expo-a. Tu su bile i pegle za kosu, fenovi, jebene viljushke i nozevi?? ,kojekakve tegle sa kozmetikom (staklo pa nemoz' da se unese)