
Tri reči, odnosno jedna, ali tri puta ponovljena, u najnapaljenijem mogućem tonu (po mogućnosti u gradaciji, sve glasnije i glasnije) koje se moraju izgovoriti da bi mentalno svršio kad ga nekom onako, baš fino steraš (u nekom sportu naravno).
- Igra se fudbal, pređeš golmana i onako fino smestiš gol (obavezno gledati golmana u oči tokom "opakanja")
- Na basketu te čuva drug koji je nekad trenirao, i ti ubodeš tricu, a naravno nemaš pojma s basketom (opet, obavezno gledati ga u oči, gestikulacija snošaja opcionalna)
- Stoni tenis u rekreativnom centru, pogodiš ivicu stola, najhomoseksualniji način za sticanje poena (pogled u oči standard)
*najefektivnije je u varijaciji iz drugog primera sa laganom gestikulacijom snošaja pri svakom uzviku i blagom gradacijom od opa, preko opaaa do opaaaaa!
Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!
Biznisblog · 26. Decembar 2007.
pa uzmi igrača bre... +
moj te pokopa xD +
hahahah ovo sa basketom sam jednom uradio, samo što je bila rampa u pitanju...:))))