
Ne pokušavaj da vratiš nešto kao što je bilo. NE MOŽE!
Si nekad probao da podgreješ krompir? E, to je to. Bljak, fuj. Izgleda kao krompir, miriše kao krompir, ima ukus kao bilo šta drugo samo ne krompir.
Moš probati knedle da praviš od njega, ali to krompir više nikad biti neće.
- Jesam ja to dobro čuo da ste ti i Maja opet zajedno?
- Aha. Ipak, bili smo zajedno 3 godine.
- BILI. Prošlo vreme. Brate, što podgrevaš krompir?
- A?
- Ništa, kažem, javi se nekad, kad ti dođe iz dupeta u glavu.
Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!
Biznisblog · 26. Decembar 2007.
ma samo malo zagreješ ulje, upržiš beli luk, krompir propasiraš i propržiš na tom luku... i dalje je nikakvo, ali se bar može jesti... :)
Pa dobro sad, podgrejana sarma ume da bude fenomenalna stvar. :)
+++ za definiciju i fana serije "Grlom u jagode".
to je to, +++
Ladan pomfrit, Pu! :) +
Meni to zvuči kao uvođenje novih likova u vezu...
sviđa mi se kako razmišljaš :)
ja sam čuo da krompir od juče čak može biti i otrov +
''Život je umiruća zver u pustinji. Ne dajmo joj vode. Ne kitimo mrcinu cvećem''.
Doooooobraaaa. +
Palo mi je na pamet da metnem da se proprži pa ture jaja na njega, ali to bi bilo već bezobrazno.
e pa jaja i idu sa proprženim pireom, to se nekako uklapa :)
Koje metafore, al ste se rasplinuli, još malo pa ćete obrnuti krug i demantovati celu defku! :D hahahaha
ja sam čuo da se podgrevanje krompira sa bivšom/bivšim ne računa u prevaru - ne znam da li je istina ili ne :)
FIno+
To je već čačkanje mečke. Bez uvrede za gospodžu.
Lepo, posebno primer. Delimo isto mišljenje što se toga tiče. :) ++
+++
Фест!
Гле, вратијо се Фридрих! Иксел јеботе!
odlična metafora!
Ništa, oguliš novi i ajmo dalje, hehehehehe
Super defka +++
+ do neba jebote :D i *
Odlična!
Veoma mi se dopadja ova defka *