
Cigareta, poluispušena, koja zagašena stoji u pepeljari ili paklici i sa većim procentom nikotina spremno čeka da dotruje mušteriju. Zagašena, jer je klinac čuo glas svoga oca u blizini, škrtica podelila za pre i posle ručka, srednjoškolac nema vremena za celu jer je odmor pet minuta, a džeparac je podeljen za pljuge i tost sa podrigušom. Zagašena, jer mrcinu mrzi da digne guzicu i ode do kioska, a igrom slučaja, ova je poslednja.
Izaziva iskašljavanje mrtvih mačića zelene boje narednog jutra i gorušicu kakva se ne javlja čak ni posle pojedene glavice crnog luka za večeru. Ali i pored svega toga, ljubomorno se čuva i sa zadovoljstvom puši.
- Mare, daćeš jednu meni?
- Nemam, vidiš da mi je ostao ovaj polovnjak od malopre.
- Pa nemoj da si prase, daj da ga podelimo.
- Šupičkumaterinu bre!
Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.
Deutsche Welle · 29. April 2011.
Svaka čast, mali. Najs, pjur sleng :)
Hvala dečko :)
Користим, стога +
Da čestitam i na prvencu. :)
Придружујем се честиткама! +
Super ovo. +
И мени се допало.
Lepo je videti slenga na naslovnoj...
Al' baš ne volim kad se ovako završi primer, ima toliko raznovrsnijih odjeba :)
Тооо бре! +
Lepo i retko!
++
Bas jedna takva mi bleji u torbici
Odlicno!:)
U pravu si, ali ja sam se ovoga prvo setio i napisao. Na kraju krajeva, moglo je i bez primera.
http://vukajlija.com/sejvovanje-cigarete/454051 moja verzija :)
+ inace
Vr'! + naravno