Povratak u Srbiju iz inostranstva

StefanBičBožiji 2011-02-25 14:52:28 +0000

Malobrojni srećnici koji su videli život izvan naše majke Srbije znaju da je ovo veoma deprimirajuće iskustvo. Kad se vratiš iz zemlje koja je 400 godina ispred nas koja reciklira i sline svojih građana, a pred svojim vratima vidiš deponiju dođe ti da peške odeš do benzinske pumpe, izvadiš poslednjih 120 dinara iz džepa, kupiš litar benzina i spališ se, a umesto toga, odeš u lokalnu kafanu, na recku uzmeš litar vršačkog vina, dve čašice šumadinske rakije i onako pripit oteraš i Nemce i Švajcarce u njihove pogone za reciklažu stajskog đubriva, udariš se u grudi i kažeš- JEBEM JA VAŠE EVROPSKE DEVIZE, nego, Simo, je l' imaš dva'es evra na zajam, vraćam do subote?

6
35 : 4
  1. Au Stefane, ala si s se razgoropadio. Pa ovo je omiljeno. Ja svaki put kada dođem u Srbijicu primećujem sve sitnije rupe po putu. Sve mi je smešnije kada neko Beograd zove belim gradom. Sve mi je teže i sve mi se više plače.

  2. Trudim se. Ma zemlja nam cveta. A u Beogradu više ni lekarski mantili nisu beli...

  3. Stefane, koji si kurac tražio da se ovo izbriše, pa ovo je ekstra. Neprimećeno je jer mnogima nije zanimljivo - nisu nikada bili van Srbije osim ako se računa vikend u Bečićima. Jebiga, kriza permanentna. Nemoj da brišeš defke koje nisu isplusirane. Briši one koje su tebi samom glupe. Zabole te za skor.

  4. ovo sam propustio... hvala jaBRE... +

Omiljeno za [2]

Najnovije definicije

Rekli o sajtu

Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!

Biznisblog · 26. Decembar 2007.