
Folirati se, stvarati lažno dobru sliku o sebi.
- Zete, nemoj više da mi se femkaš, oženio si mi ćerku, gotova stvar. Nemoj da mi se praviš fin kad i ti i ja dobro znamo da si do juče visio u MIcikinoj kafani sa konobaricama u krilu, da možeš ta popiješ k`о žedna kamila, da su te nosili kući k`o štafetu, da si prokockao kol`ko ja nisam zaradio za ceo život i da ne pričam više.
Dosta si ti meni prodavao plavo cveće, nego dodaj deder tu rakiještinu da mi nazdravimo k`o ljudi.
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
Dadoh plus. Nisam cuo izraz, zasto se kaze tako?
Da me ubiješ, ne znam. Samo sam čuo izraz i preneo ga ovde.
Nisam ni ja čuo, ali plus.
nikad čuo al ima smisla +
pljus
Fala ljudi, al` aj` nek` se javi i neko ko je čuo za izraz, ispašće da sam ga izmislio.
Нисам ни ја чула, ал ајд. :) ++
Sad ste me naterali da razmišljam o poreklu izraza pa mi je palo na pamet da je nastao zbog ruža, odnosno zbog činjenice da u prirodi ne postoji plava ruža.
Čuo sam za to ovdje kod nas u RS.
E fala ti Loshmeye, ljudino :)