Prvi put

olrajt 2010-11-10 17:54:36 +0000

U borbi protiv promiskuiteta i hedonizma koji je harao, crkva je osmišljavala veoma kreativna ograničenja kako bi to suzbila. Tako su nastali neki metafizički pojmovi (greh) i ,naravno, društvena institucija brak. Seks je (bar za žene) bio prihvatljiv samo u okviru institucije braka i misija je time uspela.
Kad ono, međutim, brak se u savremeno doba malo ofucao, a ni njen idejni tvorac - crkva ne stoji mnogo bolje. Žene se izbezobrazile. Bilo je vreme za nove ideje, u duhu vremena i tako nastade - institucija prvog puta (pritom ne verujem da je crkva i ovo smislila, možda, ali mnogo bi bilo). Ova institucija je nastala logikom ,,kreši se slobodno, ali prvi put je zajebano" i time je odbijen prvi, ako ne i drugi talas promiskuiteta. Ova barikada je posle ulepšavana izrazima da je prvi put poseban, da je za taj poduhvat potreban poseban muškarac i da je potrebna i izvesna, a teško dostižna doza spremnosti i zrelosti. Tako su nastale konfuzije različitih vrsta.

-Dragi Cool, imam 15 godina i dečka dva meseca, ali se plašim prvog puta. Pomozite!- maloletnica

- Draga maloletnice, treba da znaš da prvi put treba da bude poseban..

-Dragi Cool, imam 18 godina i ja bih da dam dečku, ali se plašim da neće biti posebno..-strašljivica

- Draga strašljivice, tvoje sumnje su opravdane..

0
22 : 2

Najnovije definicije

Rekli o sajtu

Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.

Deutsche Welle · 29. April 2011.