Опис некога ко брине о хигијени. Мада, ово би требала да буде дефиниција места где је хигијена рекла "збогом" још онда када је Хијеронимус Бош осликао "Пакао".
Углавном хладно и влажно место, са мало светла. Понекад пуно дима, мада није од пресудног значаја. Углавном то може бити нека кафана поред аутобуске станице, хамбургерија или неки простор унутар Домова омладине где се налази неки простор за спортске тренинге.
Није пријатно наћи се и боравити у њему, али кад се навикнеш, постане део тебе, и боље ти једноставно не треба.
- Е, ево ме, био сам с ортаком до теретане где он вежба, мало заједно да радимо.
- Ја урадио за данас, палим полако. Него, како изгледа тамо, чуо сам да је јефтиније?
- Јесте дупло јефтиније, али сам прво прао руке пре пишања. Мање-више је све крпљено широким селотејпом, из тегова цури песак, можеш кућу сазидати. Клупе се климају, па ако изгубиш равнотежу са бенчом, пожудно те гледају, јер имаш покрете боље него која трбушна плесачица. Ал' да не будем партибрејкер, грува Рамштајн, а не к'о овде "о, о, о, јор секс тејкс ми ту парадајз, о, о, о..."
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
Odlicno,nema sta +++++
Je l' čitaš možda M. Konelija? :)))
Нисам нешто много упознат са писцем, чуо сам нешто основно о њему (посредством истраживања о Бошу), али нисам га читао. Знам само да јунак његових романа носи име Хијеронимус Бош, и да му у канцеларији виси слика Пакла. :)
Da, mislim da su inspirisani njegovim prikazom čistilišta, veš-mašine nazvali Boš.
Bravo, dobro je ovo. +
Dopada mi se...
+
Odličan je Koneli, moj omiljeni pisac. Ja sam za Boša čuo preko njegovog lika (koji je ime dobio po tom slikaru, koji se inače proteže u više knjiga - poveznice i informacije o njemu).
Al' nevezano za to, super definicija. +
I uzme papirić da obriše kitu nakon pišanja, ne trese.
P.S. Boš jebe.
+