Ne kreće se na usporenom snimku

Kaže se za osobu koja je obdarena izuzetno velikom sporošću koju prate jako loše motoričke sposobnosti uopšte.
Reklo bi se da je dotičnoj osobi, pri rođenju, amputirana brzina.

- Jesu nas razbili danas na terminu. Ubiše nas prutom ljudi!
- Kako neće kad je Nele doveo svog rođaka, spor k'o zalazak sunca. Trebali smo mu reć' da otkači prikolicu prije utakmice. Na usporenom snimku se ne bi kretao.
- A jesi mu vidio ruke dok trči? Pa spusti kofere rođače!

Jednoćelijski organizam

Zatvor garsonjera

Osloboditi se čuvara

Prdnuti

- Brateeeee, je li moguće da si toliki kreten?!
- Auuuuuu, neko prdn'o!
- Nije neko, nego ti, pizda ti materina! Sami smo u sobi! Brate, govno je umrlo u tebi! Istek'o ti je rok trajanja!
- Nisam ja, izašao bi' na balkon da mi je frka bila!
- Al' si se oslobodio čuvara, svaka ti čast!

Raskid

Oslobađajuća presuda

Blizanci se mimoilaze

Ništa se ne vidi

Brate, koja magla napolju, blizanci se mimoilaze!

Ima cug k'o da krade naftu

Izraz vuče korjene iz ratnog perioda kada se nafta nemilice krala iz rezervoara pomoću crijeva.
Rečenica opisuje sposobnost osobe da popije izuzetno veliku količinu tečnosti (najčešće alkoholne) iz jednog naginjanja flaše.

- Dodaj 'vamo tu flašu, da vidimo valja li čemu ta rakija!
- Ne daj njemu, sačekaj prvo da mi probamo, znaš da ima cug k'o da krade naftu!

Struniti se

U babskoj medicini ovaj pojam je definisan pomjeranjem unutrašnjih organa.

U slengu se koristi za pomućeno stanje uma, nesposobnost da vladaš ekstremitetima.
Jednostavno, pogubiti se.

Jutros se nisam ni razbudio kako treba, prelazim cestu na crveno kad samo čujem zvuk kočnice i sirenu FAP-a. Strunio sam se k'o sijalica.

Pume

Sleng koji se, u vrijeme ekspanzije Puma patika, koristio za patike.

A: Brate, da vidiš kakve sam pume uzeo danas!
B: Kakve, brate?
A: Adidaske, šunjalice!

Nokia 3310

Pomalo zaboravljeni uređaj koji je tokom svog vijeka trajanja neprestano dokazivao multipraktičnost.

Otvarač za pivo - čak i totalno nesnalažljiva osoba vrlo lako bocu piva lišava čepa
Bokser - stisnut u šaci postaje hladno oružje
Novčanik za papirne novčanice - između baterije i oklopa
Zmijica - neprikosnovena kraljica među igricama
Apsolutna otpornost na sve vrste udaraca, padova, tečnosti

Uslovna

Kad imaš seks sa ženom pod uslovom da se nekako revanširaš.

A- Veljo, što se nisi pojavio sinoć?! Znaš kakva za'ebancija bila kod Makse!
B- Nisam mogao, brate. Izašao sa Ljubicom, na uslovnoj sam.
A- Poslije jebanja nema kajanja!

Kupujmo domaće

Akcija koje se, u našoj državi, pridržavaju samo Kinezi.

Vezanje šuhe

Malerisanje

Šta vežeš šuhu sam sebi bez potrebe?! Piješ čaj a nisi bolestan uopšte!

Džabe je rast'o

Rečenica koja se sa dozom tuge u glasu izjavljuje za osobu koja nije ni za koji kurac.

Komentator: Večerašnji učinak Krstović Bojana u ekipi Hemofarma, za 19 minuta u igri, je 2 izgubljene lopte, 5 ličnih prekršaja i 0 poena!

Gledaoc: Kakav blećak! Džabe je rast'o!

Sinov tata

Parazit koji uživa u plodovima mukotrpnog rada svojih najbližih baš kao i Tatin sin.
Kandiduje se, pametuje, sve zna, sve je prošao, dobro se drži i oblači, a jedini uspjeh koji je postigao u životu je to što je napravio sina, koji je kasnije postao jako uspješan u svom poslu.

Srđan Đoković

Kuvari u TV emisijama

Kulinarski virtuozi koji naprave odličan ručak za 150 eura.

Edin Džeko

Igrač koji poprimi sposobnosti Čak Norisa kada BHT1 prenosi Man City.
On u jednom napadu asistira, postigne pogodak i odbrani taj isti šut.

Strašan udarac Kolarova! Nakon onog odlično izblokiranog udarca i nekoliko prodora po strani možemo reći da je on i ponajbolji igrač u dosadašnjem toku meča. Dobro, ne baš ponajbolji, sjetimo se, Džeko je izborio korner prije par minuta.

Odličan pogodak Teveza! Sve je sam uradio, oduzeo loptu, prošao 3 igrača i rutinski pospremio loptu iza leđa golmana. Ali, ako malo bolje pogledamo, možemo jasno vidjeti kako Edin na drugoj strani terena direktno utiče na napad!

Sada je već 4:1 za "Građane"! Drugi pogodak Teveza danas.. Ostao je sasvim sam na prvoj stativi. Pogledajte kako je naš Edin Džeko na sebe preuzeo 160 igrača, zajedno sa golmanom, i tako oslobodio prostor Karlosu Tevezu...

Sada jedanaesterac za Volverhemton, Kolo Abib Ture je napravio prekršaj unutar svog kaznenog prostora nad Edinom Džekom! Naš Edin će sada uzeti rukavice od svog golmana i ispraviti grešku Turea!
...Džeko šutiraaaaa, gol!! Brani Edin Džeko!! Kakav pogodak i odbrana našeg dijamanta!

Ne zaboravimo da je naš Asmir Begović odigrao 3 minute i primio 7 golova, ali nije on krivac za te golove, imao je katastrofalnu odbranu ispred sebe...