šerpe

Che-Vu 2008-12-23 10:20:04 +0000

Prevelike rupe na bilijarskim stolovima. Skoro isključivo se nalaze na onim stolovima koji se igraju na žetone, a ne na vreme, jer je cela ideja iza njih da se svaka igra što pre završi, kako bi se maksimizovala zarada.
Dobra strana im je što su k'o stvorene za "zakivanje" (koje tako prija u poređenju sa normalnim stolovima, gde i milimetarski promašaj obavezno zalepi loptu uz martinelu, odakle vam treba barem 2 štapa da je izgurate). Loša strana im je što je kombinatorika nemoguća, što je svaka partija gotova iz 3 štapa i što se svaka druga igra završava tako što bolji igrač slučajno ubaci crnu pre vremena.
Jedini primer gde partije na šerpe traju nešto duže je kada se nađu najmanje dve polu-pijane maloletnice koje ne umeju ni belu da pogode.

2
19 : 2
  1. Osim ako ne iscepaju čoju...

  2. "koje ne umeju ni belu da pogode" :)) ++

Najnovije definicije

Rekli o sajtu

Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!

Biznisblog · 26. Decembar 2007.