
Izraz nastao kada sudija na fudbalskoj utakmici svira nepostojeći penal i zbog njegove reakcije na negodovanje protivničkih igrača.
Najčešće se odnosi na one šalterske službenike koji zbog svoje lenjosti zahtevaju neka dodatna dokumenta i slično.Ne pomaže nikakav argument jer sa druge strane stakla dobijate samo sleganje ramenima uz podmukli osmeh i širenje ruku.
-Dobar dan,došao sam po izvod iz matične knjige.
-(odpija gutljaj kafe) Naravno,dajte mi ličnu kartu,potvrdu o državljanstvu,izvode rodjenih oba roditelja,pasoš i fotokopiju svih dokumenata.
-Izvinite,pasoš nemam ali sve ostalo je tu.
-Na žalost ne mogu da vam izdam zbog nepotpune dokumentacije.
-ŠKK pa taj isti izvod mi i treba zbog vađenja pasoša!
-(sleže ramenima,osmehuje se i širi ruke) Žao mi je nemate sva dokumenta.Sledeći!
Vukajlija, lijek koji je potisnuo iz upotrebe Edronax, Zoloft, Prozac, Aktivin H i ostale antidepresive. Nuspojave su: grčevi u trbušnim mišićima, suzenje očiju, ludački osmjeh i lako se navući na njega.
Psiholog · 20. Februar 2011.