
Ponekad od ovoga i reda reči u rečenici zavise dogovori.
-E, halo brate, jesi živ?
-E, jesam, sve ok, malo se vozam kolima, pa malo na faks.
-Boli te uvo. Nego, hteo sam da te pitam, pravim neki roštilj u subotu, pa ako si slobodan.
-Jašta brate, kako nisam.
-Odlično. Taman ćemo pre roštilja da očistimo tavan. Zvao sam još i ost...
-Šta kažeš? Ne ču..m, pre.id.š se ,ul.z.m u tun..,ispit u su..u,tututu...
mobilni pretplatnik trenutno nije dostupan.
____________________________________________________________________
-E, halo brate, jesi živ?
-E, jesam, sve ok, malo se vozam kolima, pa malo na faks.
-Boli te uvo. Nego, hteo sam da te pitam, treba tavan da čistim u subotu, pa ako si slob...
-Jebi ga brate, nisam. Jel znaš onu moju baba-tetku što je umrla? Nije ni bitno, uglavnom, dajemo joj 40 dana u subotu, bilo bi glupo da ne odem.
-Nisi joj ni na sa'ranu išao, sada si našao...
-Zato ti i kažem, glupo je da opet iskuliram.
-Dobro, ja mislio da posle pravimo roštilj, uzo sam nekog mesa, 2 gajbe piv...
-Znaš šta, u pravu si ti, kada već nisam bio na pokopu, šta da idem na te dane. Nisam je k'o svet ni poznavao.
-To brate!
-Kada da dođem?
-U 8. I mani me onog na kurc...
-Na kurcu te...
-Daj prevaziđi više tu glupu foru.
-Baš je dobra fora, samo ti kenjaš. Uglavnom, jel moglo to ranije, oko 5?da ustanem sa dedom u 4, popijem kafu, pa po mleko.
-Ne kenjaj i nemoj da kasniš. Nemoj onu foru da se kao uspavaš, pa dođeš na roštilj i pivo i praviš se da si razumeo da treba u 11.
-Jebi se, stvarno sam se uspavao onomad, a i bilo vas je miliijardu.
-Dobro, dobro, ae vidimo se.
-Ae...
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.