
Bilo koji tip muškarca.
-A sada smo ovde sa novim pobednikom rakijade. Primite naše najiskrenije čestitke i zaboga, kako vam uspeva?
-Pa ja sam iz sportske porodice. Znate moj deda je u svoje vreme bio jedini čovek koji nije dobio trihinelu na koljevini, jer je popio 2l rakije. Oduvek imamo taj borbeni mentalitet, težimo da budemo ispred drugih. Inače i sam sam sportski tip. Znate već kod 28 čašice, počeo sam da zaplićem jezikom, ali sam svojom istrajnošću ipak pobedio.
-Evo ga sa nama čovek koji je uspeo da pojede 31 hrenovku za 4 minuta. Objasnite nam malo tajnu vašeg uspeha.
-Pa ključ uspeha leži u tome da sam ja zapravo sportski tip. Volim brate da ulažem u sebe, pa to ti je.
-Gospodine Bolt, još jedna sjajna trka i pobeda. Kako vam polazi za rukom sve to?
-A pun mi je kurac ovih sportskih tipova, pa samo da pobegnem od njih.
-Deder sine, poteraj mi limenku, sad će prenos uživo, nemoj da na suvo dočekam start tekme jebaću ti mater, znaš da umirem za sport.
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.