Дебилно морално правило по коме би требало да се захвалиш неком ко ти стане на прешачком и пусти те да прођеш, иако је вочима законом предвиђено да стану на пешачком прелазу.
Добро је што тако није ни у кривичном закону: Било би нормално да се захваљујемо онима који пролазе поред нас на улици без да нас ишамарају.
Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!
Biznisblog · 26. Decembar 2007.
U Berlinu, onomadne, ja tražim neku ulicu, nešto mi nisu jasne strane sveta, kad osetim nešto čudno; okrenem se, a ja zastao na metar i po (!) od ivičnjaka, i to kod prelaza. A crni audi, zatamnjena stakla, stao i STOJI VEĆ 20 SEKUNDI, ČEKA ME DA PREĐEM ULICU!!! Jebote, ja u međuvremenu shvatio da treba da se vratim, da to nije dobar smer... ali kako sad, čoveče?!? I klimnem glavom, pređem bulevarčinu, šta ću... posle sam se vraćao... Eto ti nemačkih vozača!
+
- osnovna je kultura nekome se zahvaliti!
Onaj ko se zahvali vozacu sto mu je stao taj ce znati da se zahvali i za krupne stvari!
Danas nijedno dete do osmog razreda ne zna da kaze hvala kada mu nesto das!
+
Даиши , ради се о томе да се захваљујеш неком зато што ради оно што је законом прописано...