
najstariji jezik koji se govorio iz vremena pre vavilonske kule.osnova svih svetskih jezika.
sun(engleski)-sunce,kali-juga-doba propasti u hinduizmu
-kaljuga,vampire(engleski_)vampir,divine(engleski) znaci bozansko od srpske reci divno,sans(francuski)-sin itd primeri se nizu u nedogled.
Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!
Biznisblog · 26. Decembar 2007.
Iskreno mislim da je stvaraoc Boga kao i sam Bog Srbin. Čak, u nekim izvorima stoji da su Srbi sagradili piramide da bi imali 'ladovine u onim pustinjama, a danas hiljadu teorija zavera kako su to svemirci sagradili. U jednoj knjizi piše da su nekada Hrvati živeli na teritoriji današnje Kine a Srbi zapadno, naravno dva bratska naroda pa je izbio veliki rat, Srbima je cilj bio da pobede Hrvate i napreduju do Japana, a ako to uspeju put u Severnu Ameriku i Indoneziju im je zagarantovan. Što znači da bi srpska civilizacija zavladala celim svetom. E tada su se Hrvati herojski odbranili, ubrzo je sklopljen petogodišnji mir koji su Hrvati iskoristili da izgrade čuveni Hrvatski zid, sve u cilju da Srbi nikada ne stignu do Tokija. I uspeli su. Kako je došla hladna klima Srbi su bili prinuđeni na povlačenje, planirali su povratak na obale Morave, Save, Ibra, Drine i Dunava da im treba oko godinu dana da se vrate, tada je bila samo pešadija. Međutim Hrvati udariše s leđa i Srbi pohitaše nazad u rekordnom vremenu od samo četiri meseca, što niko nije uspeo da dostigne. Mada opet su se sukobili na Balkanu i zamenili strane, Hrvati na zapad a Srbi na istok, tako je i dan danas. A zid? Zid eno ga još stoji, Kinezi prepravili istoriju i lažu kako su oni sagradili taj zid, malo sutra.
Šalim se, plus.
Ooo Dereticu, ti li si bre?