
Rečenica koju svaki vozač željno iščekuje iz usta saobraćajnog policajca koji drži u rukama tvoju vozačku i saobraćajnu dozvolu nakon očigledno izvršenog prekršaja. Izrečena rečenica znači da prolaziš sa novčanim popustom od oko 80%, bez kaznenih bodova i zabrane upravljanja motornim vozilom određene kategorije, a budžet Republike Srbije bez određene svote novca u zavisnosti od težine prekršaja.
-Šta ćemo sad?
-Šta možemo da uradimo?
-Kazna za ovaj prekršaj je 5000 dinara.
-Prijatelju ja jedva imam 1000 dinara. Hajde lepo ja tebi dam tih 1000 dindži da imaš za piće, a i da ne moraš da pišeš onolike papire.
-Da znaš i da me mrzi da pišem. Sačekaj samo da ode ovaj što ga je kolega zaustavio.
Definiše se sve i svašta. Tako se mogu pročitati definicije baksuza, alapače, čitulje, smrti, rezervoara za smeh, kolateralne štete, Živojinović Velimira, zvanog Bate, dnevne svetlosti, gospođe džem!, Brus Lija… „Je l’ ti puši ćale?”, „Je l’ mogu u WC?”, „Chuck Norrisisati” i još mnogo toga može se naći na ovoj internet stranici. Zato ne iznenađuje što se mnogi kad jednom dođu, ponovo vraćaju na nju. Neki čak postaju i zavisnici, pa traže od moderatora da ih banuju, poput jednog studenta koji je zahtevao da mu zabrane pristup na nedelju, dve dana da bi mogao da uči.
Status Magazin · April 2009.
+++