![](/assets/vukajlija-8a1b5c1cfaa37915a8b4d51bf02b92cb0e9e1dd235e6e15aa94e201901a8c758.png)
Kompliment koji dobijemo od drugih kada radimo nešto šta smo odavno prerasli.
- Tata, kupi mi ovu pušku na kuglice!
- Ma beži bre, šta će ti to?
- A kupi miiii!
- 'Ajde bre, tol'ki konj, umesto da dovede snajku u kuću, on hoće pušku na kuglice. Ne može!
- Slavice, bili smo sad do pijace da kupim flekice za gumu i zamisli šta mi ovaj naš klipan tražio... pušku na kuglice, eeeee, ovolika konjina da se igra, pa ja sam u njegovim godinama išao u drva. Nego, de mi stavi sir u hleb, ogledneo sam nešto.
- Tol'ki konj i ne može sam da uzme da napravi, vidiš da perem sudove!
Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.
Deutsche Welle · 29. April 2011.
lijepo, lijepo. Baš mi je drago da je i stari popušio, nadam se da je mali bio u blizini kad je gospođa mama otresla konja tatu.
+ koji konj jede sir kad je gladan?