Vokabular reči

Lonely Angel 2009-01-18 12:36:08 +0000

Dokaz da osobe koje se prave pametne, a jednostavno nisu, ne mogu to da poprave time što će neku reč zameniti komplikovanijom. Da su rekli "vokabular" možda bi i izgledali obrazovano, ali budući da je pomenuta reč i njima samima nejasna (vokabular znači rečnik), dodaju i ovo "reči" ne shvatajući koliko odaju utisak gluposti. Čega drugo rečnik može da bude, osim reči?

7
49 : 2
  1. Nasim recnikom sviraju kurcu!+

  2. +
    Na tvoju temu bi mogao ceo sajt da se napravi. Uzgred to se zove kolokacija. Pogrešna upotreba stranih reči je malpartizam a tek to nećeš naći ni u jednom rečniku.

  3. Ma nije malipartizan nego kapitalizam ujko sve je zbog njega....

  4. ...sok od djusa xD ++++

  5. Rečnik pojmova, sinonima, slenga??? hehe u svakom slučaju +

Najnovije definicije

Rekli o sajtu

U subotu, 27. novembra 2010. u Klubu studenata tehnike biće održana smotra sadržaja popularnog šaljivog sajta. Vukajlija je mesto gde se Internet zajednica okuplja kako bi na duhovit i originalan način definisala reči i izraze, sleng termine, našu svakodnevnicu i aktuelne događaje, po paroli - „Ovde možete da definišete sve ono što ste oduvek želeli, a nije imao ko da vas pita”.

Mondo · 25. Novembar 2010.