Zadenuti za pojas

Ox 2011-07-09 11:18:03 +0000

U vremena dok su mladi očijukali čuvajući ovce, a gunj od vune bio znak prestiža, mladi čobani su šarmirali mlade čobanice svojim umećem na fruli. Zadevanje frule za pojas značilo je kraj zabave i vraćanje ovčijim brabonjcima.

Danas je sviranje čobanicama zamenjeno sviranjem muškom polnom organu, a do frule drži još jedino Bora Dugić koji je poslednji put viđen kako u nastupu ludila pokušava da obrije bradu, dok ga Boki Milošević ubeđuje da zadene britvu za pojas.

Zadevanje za pojas tako danas znači obustavljanje neke iritantne nepotrebne radnje, presipanja iz šupljeg u prazno, mlaćenja prazne slame i, naravno, sviranja kurcu.

- Ćale, jesi ti pandur zato što si glup ili si postao glup kada si postao pandur?
- Pičkeru mali, saće da proradi kaiš! Pa sviraj, sviraj i za pojas zadeni, ali ti ga pretera!
========================================================
- Ahile, aj zadeni malo te driblinge sa televizije za pojas! Stoti put se ubacujem, ispoštuj me!
========================================================
- Boro, spusti britvu, na klarinet te nabijem!
- Neću, Boki, ovaj put ću da se obrijem pa nek se jebu i PGP i frula. Zadevam je za pojas zauvek!
- More zadeni tu britvu, nemoj da sviraš kurcu!
:Bora, poražen argumentima, zadeva britvu:

15
87 : 15
  1. Daj bre šta radiš sa tim linijama što štrče iz definicije?!
    ++

  2. Meni ništa ne štrči, ide tačno do kraja. Koriguj, ako treba, ali ja ne vidim problem.

  3. Frenki kad opali reklamu, to je jače od one u pinku!

  4. Ne štrče ti?! Meni iz monitora izleću. :)) To već par puta viidm na tvojim defnicijama. Ma nije problem nego ružno izgleda. Meni mindeđ. :)

  5. ЗадовољЕн сам.

  6. Ne štrče ti?! Meni iz monitora izleću. :)) To već par puta viidm na tvojim defnicijama. Ma nije problem nego ružno izgleda. Meni mindeđ. :)

    Ovi znaci jednakosti spojeni? Ja ih centriram didu tačno do kraja, možda ti imaš nekakve druge računare, monitore, brouzere. Ja sa posla sa Mozile, od kuće iz Hroma i sve okiška.

    ЗадовољЕн сам.

    Ali koliko će to trajati, pitam ja tebe? Nimfomanko prokleta... :)

  7. a do frule drži još jedino Bora Dugić koji je poslednji put viđen kako u nastupu ludila pokušava da obrije bradu, dok ga Boki Milošević ubeđuje da zadene britvu za pojas.

    Cela definicija izuva koliko je dobra ali ovaj deo je LEGENDARAN +

  8. gunj od vune bio znak prestiža

    За ово мора падне пљус. :)

  9. Francky Delevra

    Ne štrče ti?! Meni iz monitora izleću. :)) To već par puta viidm na tvojim defnicijama. Ma nije problem nego ružno izgleda. Meni mindeđ. :)

    То гастарбајтер има највећу резолуцију, па се хвали како му не излећу линије. Може да му стане 100 цртица и два лава са стране. :)

  10. Haha, dva lava. Pa ovo mora se definiše :)

    Ne znam, možda je to zbog laptopa jerbo je širi ekran. Nije valjda da i vama izilazi?

  11. Мени је јутрос изашло ван примера, а сад је ОК. Сад или си ти мењао или су се мени дуплирале цртице јутрос. :) Зависи од више параметара, па постави двадесетак, немој да се разбацујеш к'о играчи слагалице заградама у "свом броју".

  12. Hahaha i ovo ima kapacitet, jebote. Da su tvoje ideje, a moje pisanije, prestigli bismo Straju :)

    Da, smanjio sam broj znakova jednakosti, kad pišem na poslu, sve je ok, a ovde na laptopu je šira rezolucija pa vam zato izilazi. Ali bi to Kajzen trebalo dreši.

  13. Па него како! Да Србин смисли, а Шваба да направи! Тако је и Шваба Ајнштајн направио све од идеја Милевиних...

    И Кајзен дуради нешто по овом питању!

  14. Znaš kako... Ajnšatjan je Jevrejčina najgora, a što se ideja tiče, evo ti literatura:

    http://vukajlija.com/mileva-maric-ajnstajn/324166

    :)

Najnovije definicije

Rekli o sajtu

Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!

Biznisblog · 26. Decembar 2007.