
Svet koji čita novine.
Naslovi koji se proguraju u prvi plan odišu tugom, bedom, nesrećom i izopačenošću. Jučerašnja gadost koja je osvanula na naslovnoj strani mora narednog dana biti prevaziđena još većom i crnjom.
Uređivačka politika dnevnih izdanja se pomera od plasiranja informacije ka plasiranju nesreće, izopačenosti ili bljuvotine.
-Blic sam izbrisala. Ne mogu da podnesem da me od sabajle truju.
-Vala baš. Valja preskočiti prvih petnaestak naslova da bi se došlo do informacije koja ima bilo kakav značaj.
Kad je pre nekoliko dana osvanuo naslov u dnevnim novinama „Željko Mitrović: Trovali su me“, na samoproklamovanom rečniku slenga vukajlija.com odgovorili su mu bez mnogo pijeteta: „Pa dobro, i ti si nas, i još to radiš“.
Ekonom:east Magazin · 03. Februar 2011.
trovaci, senzacionalisti... bagra.
+
To je osnov za držanje mase u dobrovoljnom robstvu. Stari Rim je to pantentirao u Hleba i igara.
Krvi i cigara - malo modrnije, al isto. Po dozu ludosti odeš na trafiku, umesto na Koloseum. I mogu posle da ti proguraju šta god, ti si srećan jer si živ.
Jašta !!