
Neizmerna sreca za ocajne i vec psihicki oronule udavace.
Hvatanje istog povecava njihove sanse da ce eto, nekim cudom, pronaci svog princa, omadjijat' ga svojom ubavstinom i ukrotiti brakom sve dok ih smrt ne rastavi,a naravno sve to u sto kracem periodu jer bioloski sat ipak otkucava.
Sanse da se krvolocne udavace poubijaju medjusobno otimajuci se o buket cveca koji ce im doneti muza su mnogo vece nego sanse da ce se ove usedelice udaju ikad.
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.