Prijava

inace, to sto osecate prema srebrenici, vi kao granjka, je nepravda koju smo doziveli sa puno drugih strana kao nacija, i sada mislite da nipodastavanjem toga moze da se napravi pravda. jedini problem je sto to ne funkcionise logikom, tipa nepravda + nepravda ispadne pravda.

a pravda je trenutno na strani koja nije nasa, pa samim tim se nama ne broje zrtve, a drugima se broje. nazalost, mislim da je najgori stav koji mozemo tu da zauzmemo da negiramo zato sto oni negiraju. emotivno je mnogo gadno prihvatiti da si kriv dok je drugi isto kriv a to ga ne teraju, ali raconalno nije lose prihvatiti realnost da apsolutna pravda ne postoji vec je diktiraju jaki.

ovo sto sam reko pokajo se je sarkazam jebem vas bukvaliste.

hladan.krompir ма... знаш како кажу арапи - кад устанеш, ти прво истуци жену. Ако ти не знаш зашто, она ће сигурно знати. Зајеби да проверавамо опет да ли ће се поновити репризина реприза репризе из прошлог века. Нека хвала. Знаш како - не мрзим ја никога, чак ни змију, али зајеби да јој будем близу.

http://vukajlija.com/forum/teme/27418-rezolucija-o-srebrenici?strana=12#post_3257190

ja ne verujem u te price da je srebrenica propaganda,mislim da ih je mladic stvarno iskrvavio toliko,ali za to trebaju odgovarati samo bas oni koji su ucestvovali u tome,ja i ti nismo,ja i ti ne treba da prihvatamo odgovornost za to jednostavno jer nismo nista imali s tim,samo smo iste nacionalnosti kao ti sto su to pocinili i ko me krivi za to moze da mi duva kurac ljuto

srebrenica bila takticki potez, vojska se povukla dan pre, pobijenih nije u srebrenici ni priblizno bilo koliko se nagadja.
sta je sa 2000 srba koji su poginuli u istom delu bosne?

granjka, aj misaoni eksperiment: da ti daju sad dugme kojim bi mogao da ubijes bilo koga, ali se automatski ubija i rendom osoba koja je rodbinski povezana sa tim koga ciljas, dal bi raspalio po recimo siptrskim ovk-ma i tako to.

kako bi koristio to? ali budi iskren.

Pošto sam bio u Srebrenici i znam kakav je raspored i prva pomisao nakon gledanja snimka napada na vucica je bila ŠKK on radi ondje, on na onom mjestu nije trebao uopšte biti, nije trebao proci onuda nikako,, nijedna delegacija nikad ne prolazi onuda, oni uvijek udju na glavni ulaz i tuda izadju. Kod vucica je bila drugacija trasa skroz, čija je to bila zamisao da putuje onim putem trreba da se utvrdi. Vucic da se vratio putem i kojim je dosao vjerovatno nista od ovog ne bi bilo. Da bi bolje neki razumili koji ne poznaju konfiguraciju terena ilustrovo sam
http://i.imgur.com/B1IRZBf.jpg

i franca ferdinanda su provezli 2 puta da bi bio upucan

селте, није реч о ниподаштавању - поновићу још сто пута за оне који не могу да схвате - ратни злочин против заробљеника је мрља на угледу сваке војске, посебно твоје и твог народа. Али исто тако не пристајем да се у међу цивилне жртве и ратне заробљенике убрајају наоружани муслимани који су побијени у покушају да се пробију кроз војни обруч ВРС.

Негирање злочина је такође злочин и ту нема расправе. Ако ће неко да нам качи геноцид због пропаганде, и то је злочин, а на њега не смемо да пристанемо.

Ми јесмо криви, немамо ништа од тога што ће нас неко тешити да су други гори, морално смо посрнули и изгрешили, али то морамо да решимо сами у тишини, а не да дајемо прилику непријатељима да нас натоваре и при томе да негирају своје злочине.

sta je sa 2000 srba koji su poginuli u istom delu bosne?

A jel ti ne vidiš nikakav problem sa ovim stavom?

Granjka, razumem šta kažeš. Sad malo prelazim na drugu temu, nije mi jasno što se onda taj zločin čija nam repriza ne treba, ipak danas evocira kroz sve to. Imam par prijatelja iz BiH, mojih godina, i evo ceo dan im je užaren fejsbuk sa žalopojkama i crnim rečima o nama. Niti su ikog tad izgubili, niti su oni ozleđeni ili oštećeni bilo kako, ali bitno da se zaliva mržnja, toliko da se zaliva dok ne počne da preljeva dotle da će od histerije sami po svojima udariti. Ali negde pročitah skoro, onaj koji je bio sa strane i koji prstom nije mrdnuo, taj je danas najveća žrtva i najveći propovednik mira i najveći sudija tuđe sramote i tuđeg zločina. E, vidiš, to je ono što je opasno danas, i što će ostati još dugo godina, čak i kad ovi zaista oštećeni zaborave šta se dogodilo, mladi pilići su tu da češu i češu ranu, umesto da je previjaju.

ljudi kojima je istinski zao zale u svojim kucama sa porodicom a ne kamenuju neke dodjose

Лимени, ако ти није до сада јасно да је пропаганда у питању када је реч о Сребреници, онда јбг... шта да ти кажем? Као када би ме сада убеђивао да Милошевић није ширио пропаганду. Али добро, то је твој став.

Кад је реч о одговорности, мени ту није јасно шта се од мене, обичног човека тражи? Да кажем да сам одговоран за туђе поступке? Боле ме курац. Да кажем да треба неко мени да се извињава због Братунца? И то ме боле курац. Ја сам одговоран само за свој реферат, а остало ме не занима. Но, цела ова пропаганда око Сребренице и свих ратова деведесетих јесте у служби да се стока са Балкана држи у сталној напетости и међусобној мржњи, јер је то управо и поента.

Дакле, пије воду да је приликом покушаја пробоја Нормандије у 1 дану погинуло 200.000 људи, али не пије воду да је приликом пробоја у Сребреници за 1 дан погинуло 8.000? Јеси ли сигуран?

Šta ti porediš, brate, najveće iskrcavanje u istoriji ratovanja, i zauzimanje jedne obične kasabe...

Друго, није 11. јула погинуло 8.000. Стрљано је преко 2.000 ратних заробљеника на различитим локацијама. Остали су покушали пробој ка Тузли и Жепи, у колонама, данима. Не у 1 дану.

Ja to ne znam. Ajd nek je i tako. Samo, kuda su se povlačili, ako je grad bio blokiran? Iz Srebrenice ne može da se izađe na mnogo načina, baš zbog tog terena.

То што је град у кањону и блокиран није спречило Насера орића и компанију да 3 година убија по околини, зар не?

Pa lako ti je preko okolnlih brda noću kroz neprijataljske položaje izvesti pedesetak ljudi koji iznenada napadnu zaselak i popale i pokolju sve. Tako je stradalo rodno selo mog ćaleta, Obadi.

Али, ти ниси сведок, већ само разносач прича, па ту бригу немаш.

Da, ne posedujem imena, mesta i datume, već samo okvirne priče.

Stoka sa Balkana ne treba propagandu sa strane da gaji mržnju. Brate, to isto sad priča Husein sa Safetom, kako je taj Bratunac propaganda, i kako su ti što su ubijeni vojni gubici prilikom antiterorističke akcije predvođene od heroja Orića protiv srbočetničkih pobunjenika.

Ми јесмо криви, немамо ништа од тога што ће нас неко тешити да су други гори, морално смо посрнули и изгрешили, али то морамо да решимо сами у тишини, а не да дајемо прилику непријатељима да нас натоваре и при томе да негирају своје злочине.

sve to lepo zvuci, i puno kategorickih misljenja mi imamo, ali postavlja se ozbiljno pitanje, kako?
dobro odradjena reportaza od 3 min na CNN-u je jaca od celokupnog srpskog kategorickog mrstenja i odbijanja. moz odbijas kolko oces, ako su resili da ti zalepe nalepnicu da si zlocinac, nalepice ti, jos bolje ako se bunis, ispadas gori.

poenta je da bi kao nacija trebalo da posmatramo stvari bez osecanja, vec iskljucivo koristoljubivo i oportunisticki, i strpljivo. vucic sociopata kakav jeste recimo ume ovo jako dobro da radi, ali nazalost, nije to stavio u sluzbu drzave vec sopstvenog promovisanja.

recimo, ova fora sa polaganjem cveca, a onda namernim prolaskom da izazove bes mi mnogo dobro izgleda da pocinjem da mislim da je neko oko vucica osmislio.

jer jebote, za jedne slomljene naocare je dobio poprilicno puno price u zapadnim medijima, i generalno je misljenje, mudzosi ne prihvataju pomirenje, malo potpaljeno trenutnom rastecem netrpeljivocu prema muslimanima.

ocu kazem, a mislio sam da nikad necu ovo da kazem, vucic dobro odradio ovo. realno.

u pravu si celt...ono sto je jos bolje uradio je odlazak ziv odatle

Plus je dobio po pički.

celt
granjka, aj misaoni eksperiment: da ti daju sad dugme kojim bi mogao da ubijes bilo koga, ali se automatski ubija i rendom osoba koja je rodbinski povezana sa tim koga ciljas, dal bi raspalio po recimo siptrskim ovk-ma i tako to.

kako bi koristio to? ali budi iskren.

http://i.imgur.com/fSV89.gif