Prijava

Imam samo pitanje, da li ovakvi pridjevi imaju neki strucni naziv?

Npr- Trudna, mrtav, zlatan, kameno?

То су ти придеви без компарације. Мислим да не постоји неки назив попут "некомпаративни придеви", бар ја нисам налетео на тако нешто.

Има брате, питаћу професорицу сутра

Ja полазим од става да не постоје некомпаративни придеви.

Зашто не би постојао облик ''труднија''? Данас си закачила, за месец дана си трудна, за шест месеци труднија.

A mrtav Džimi? Danas je mrtav, a mesec dana pod zemljom je mrtviji?

Џими ни мени није логично, али сам радио пре годину две из руског о тим курцима :) познато ми је

Џими

Ja полазим од става да не постоје некомпаративни придеви.

Бос, го, нем, слеп? :)

A mrtav Džimi? Danas je mrtav, a mesec dana pod zemljom je mrtviji?

Па, или то, или играти се са семантиком. Мртав може доста тога да значи. Нпр, наљутим се на неког, тај је за мене мртав. И што више времена пролази, све је мртвији (што си више мртва, волим те све мање). На пример. :)

Да ли сам ја босији од тебе зато што је моје стопало веће или си ти босији од мене зато што си бос сат времена дуже него ја? (ово је таман за онај меми :Д)

Бос, го, нем, слеп? :)

Ајде, типа, овако:

Изујеш труперке, онда си бос. Скинеш и чарапе, дефинитивно си босији. :) А? А? А?
Исто важи и за го. Кажеш тетки ''Немој да се шеташ гола по кући, плашиш људе, јуче си била макар у брусу, данас си гоља, па ти сисе висе''. Цуце буце.
Нем? Дође ти ортак и види тетку голу и занеми. Он је нем. Дође други ортак, шокира се још више, постане немији од првог.
Слеп, па јебемлига, ако хоћеш да дочараш колики је неко слепац. Нпр. ''Брате, ај што сам се ја заљубио у ону габорку, то је океј, слеп сам и то признајем, ал' ти си дефинитивно слепији кад си бацио око на ону гробину''. А може и буквално. Изгубиш 80% вида и дефинитивно си слеп. Сутра кад дође до 90%, факат си слепији јебеммумиша.

А? А? :) А?

Jeb'o sebe, tačno rođen za moderatora. Ništa mu ne možeš. ;)

Изујеш труперке, онда си бос. Скинеш и чарапе, дефинитивно си босији. :) А? А? А?

Ne stoji, svakako si bos. Povrsina koze koja nije odenuta u neki odevni predmet je nevazna, vazna je samo cinjenica da si bos.

Ne stoji, svakako si bos. Povrsina koze koja nije odenuta u neki odevni predmet je nevazna, vazna je samo cinjenica da si bos.

Да ли сам игде рекао да ниси бос? Бос си и кад си бос и кад си босији и кад си најбосији.

Pridevi koji se ne porede zovu se elativi.

Pridevi koji se ne porede zovu se elativi.

Хм... Си сигурна?

Да ли сам игде рекао да ниси бос? Бос си и кад си бос и кад си босији и кад си најбосији.

Upravo je to poenta. Nepotrebni su komparativ i superlativ jer oni ne izrazavaju pojacan efekat pozitiva. Bos si, kako god okrenes.

Upravo je to poenta. Nepotrebni su komparativ i superlativ jer oni ne izrazavaju pojacan efekat pozitiva. Bos si, kako god okrenes.

Па, јеси бос како год окренеш, ал' ниси једнако бос и у чарапама и ван чарапа, а претходно си изуо ципеле. :) Дефинитивно си босији у другом случају, иако си у оба случаја бос.

Па, јеси бос како год окренеш, ал' ниси једнако бос и у чарапама и ван чарапа, а претходно си изуо ципеле. :) Дефинитивно си босији у другом случају, иако си у оба случаја бос.

Kako ces onda biti najbosiji? Kad su ti pocepane carape ili sta?

lolo coek je samo pito za ime :D

Kako ces onda biti najbosiji? Kad su ti pocepane carape ili sta?

Па, у горепоменутом случају, не би био најбосији са поцепаним чарапама, био би негде између босог и босијег. :)
Али може да се смисли други пример. Рецимо овако - Марко није бос, носи ер-макс. Трајко је бос, изуо се и носи дебеле вунене чарапе да га у старости не би мучила простата, пошто је његов деда патио од тога. Даринка је дефинитивно босија од њега, носи само назувице, а Роксанда је најбосија, не носи никшта на ногама јер зна да Марко има фут фетиш и да ће да се напржи, а она је хоћна, па то и жели.