Prijava

Nemam šta da kenjam ovde. Jedini razlog što otvaram temu je sledeći: Neko može da naleti na ovu temu i poslati koji dinar, što bi ljudima značilo. Ovu sliku sam uslikao na ulazu u zgradu, pa ću da je turim ovde. I tema nije otvorena samo zbog ovog deteta, nego za bilo koji slučaj koji bude okačen ovde.
http://i41.tinypic.com/ifnz1c.jpg

Ideju za temu sam video na drugom mestu, ali je ovaj sajt, ipak, čitaniji, pa neka bude i ovde, neće nikome da smeta.

Ево ту и неки текстић о томе
''Сергеј мора да живи''

http://www.pouke.org/news.php?cid=2&id=8991&do=view

Постоје информације да је за Сергеја прикупљено око 42 000 еура, скупштина града Београда је уплатила велику суму новца. АКЦИЈА СЕ НАСТАВЉА! И после операције Сергеју и његвим родитљима ће бити потребно доста средстава (боравак у Риму, лекови...)

To vele za djete.

ELEM:

Dvanaestogodišnjoj devojčici oboleloj od leukemije, neophodno lečenje u Rimu koje košta 150.000 evra, pa porodica pokušava uz pomoć ljudi dobre volje, taj novac da prikupi

http://static.politika.co.rs/uploads/rubrike/204314/i/1/Untitled-112345.jpg

Leposavić – Život na Kosovu sam po sebi nije lak, ali ono što se dešava porodici Milutinović iz Leposavića mnogo je bolnije od bdenja na barikadama i pitanja kojim počinje svaki dan – šta će biti s nama.
Dvanaestogodišnja Kristina Milutinović već pet godina boluje od akutne limfoblastne leukemije. Povremeno se činilo da je pobedila bolest, međutim, sada joj je hitno potrebno presađivanje koštane srži. Zato je neophodno da se otputuje u Rim, a nastavak lečenja košta oko 150.000 evra što uveliko nadilazi mogućnosti ne samo porodice Milutinović, nego i Leposavića, najsevernije opštine na Kosovu i Metohiji, u kojoj su meštani i u teškim trenucima redovno ispoljavali visoku solidarnost.
I sada su Leposavićani priskočili u pomoć, koliko je ko mogao. Do juče je skupljeno 32.000 evra, a vreme brzo protiče. Gotovo 90 odsto novca dali su građani iz svog džepa, Opština Leposavić je pomogla sa 100.000 dinara, Opština Kosovska Mitrovica sa 90.000, stigla je pomoć od Pravnog fakulteta iz Beograda i nekih firmi. Na koncertu u kafiću „Voks” u Leposaviću prikupljeno je 4.000 evra, zahvaljujući vlasniku Goranu Milinoviću. Kristinin otac Zoran zahvaljuje svima na pomoći i najavljuje još jedan humanitarni koncert:
„Podržali su nas familija, prijatelji, poznanici, Srpska pravoslavna crkva, Eparhija Raško-prizrenska koja je na svom sajtu objavila apel za pomoć, kao i mnogi drugi ljudi dobre volje. Nadamo se da će lečenje biti nastavljeno na dečjoj pedijatrijskoj klinici u Rimu kod doktora Lokatelija. Dobili smo i potvrdu da će Miroslav Ilić do kraja meseca održati dobrotvorni koncert u novoj Hali sportova u Leposaviću. Narednih dana otvorićemo i stranicu na Fejsbuku na kojoj ćemo objavljivati koliko je skupljeno novca. Očekujemo da nam svakog trenutka klinika iz Rima saopšti koliko tačno košta lečenje, a mi ćemo, u svakom slučaju, i sa ovoliko novca otputovati, da započnemo lečenje i ujedno nastaviti da sakupljamo novac”.
Sa Kristinom će u Italiji biti i njen brat Stanko (17) od koga bi lekari trebalo da uzmu koštanu srž za transplantaciju.
-----------------------------------------------------------
Račun za pomoć porodici Milutinović
Oni koji bi pomogli Kristini, mogu to da urade preko dva tekuća računa u Komercijalnoj banci – dinarski: 205-1001528584708-63, i devizni: 90-310-1732512.0.

http://www.facebook.com/pomoczatijanu

maleckoj treba novo srce....

operacija kosta nesto preko milion dolara, skupili su 350 hiljada...al kad bi svako uplatio bar po 100 dindzi....ima nas, valjda 7 miliona...

zamolio bih vas da bar okacite ovo na profile, da nekako omasovimo ovu akciju, jer sat otkucava i svaki dan je bitan....

ajde ima ovde 100 hiljada ljudi...valjda ce se naci i neko da uplati ozbiljnu cifru...

ostavio sam link na mojoj FB stranici, u ponedeljak se muvam po selu, nemam nešto mnogo novaca, ali neću popiti pivo nego ću da uplatim makar toliko...

Dinarski račun: 205-9011004816395-73

po 100 kinti, vama nije mnogo a njoj jeste...

nema tu ni mnogo petljancije - uđeš u Komercijalnu banku, ima je valjda svako veće mesto, daš broj računa i Teslu i zamoliš da uplate...

Tiijana Ognjanovic, Roze Luksemburg 35, 11090 Beograd.

Dinarski račun: 205-9011004816395-73

Uključujem se. U ponedeljak idem u banku.

Za 100 dinara će biti.

Refreš.
Naravno da ću se uključiti.

Ovo su lepili i na banderama.. viđao sam već negde