Prijava

Šta mislite o modernoj umetnosti i da li se to uopšte može nazvati umetnošću? Baja koji udara rezačem u maslac, Afrikanac koji skače po tesanom kamenu, čovek koji je na belom papiru stavio jednu crnu liniju i to naziva umetničkim delom, itd... Ko uopšte plaća da gleda te "umetnike"?

U rangu sa gospođom Marinom Abramović...

Zavisi dosta varira, od slučaja do slučaja...
Tamara de Lempicka nije loša... (tako se stvarno zove)

Eh, da zaboravio si spomenuti Cakanu. Ona je najjača.

Evo Marine kod Kesića
https://www.youtube.com/watch?v=uRxbtmCxvXI

(vrhunac drugosrbijanstva)

U rangu sa gospođom Marinom Abramović...

*akademikom Marinom AbramoviČ - zabava za prvosoroševce

AKADEMIKINJA PARDON

Nisam ni ja bio pogledao ovaj klip, mislio sam da je neka drugosrbijanština, a u stvari ju je Kesić solidno podjebucno.

eeee moj Jovavure, iz prvosrbijanskog ugla jebo joj je kevu, iz drugosrbijanskog - kakva seljačina

meni je ona iskreno kul, ne tvrdim da kontam sve te njene performanse, ali mi je okej, ne znam što je ljudi napadaju
Okej mi je ova lagana Kesićeva prozivka, nije mi okej kad je ljudi napadaju da je vještica, satanista ili šta već...
Ona koliko sam skonto istražuje te neke ekstremne doživljaje, ranjivost kod ljudi, izloženost, i oko toga se većina stvari vrti.

evo ona tvrdnja da je radila neke satanističke rituale opovrgnuta
https://www.snopes.com/fact-check/john-podesta-spirit-cooking/

cim je neki pajsad plidesta u igri jasno je sta se desava

Okej mi je ova lagana Kesićeva prozivka

ili triger za mejmune (nisam ja seljacina da ne razumem ovo govno)

Čekaj Jovo, zajebavaš sad da ovaj klip nisi doživeo kao promociju nego kao prozivku bajo

ima i jednog i drugog, čim je doveo u emisiju, to je promocija
ali ipak joj je dao do znanja da ta njena umjetnost za većinu ljudi nema smisla

hahahahah vrh. Jeste, da je nije podjebavo drugosrbi bi odlepili za njenim nastupima. Ovako su napravili optimum izmedju količine/cene/kvaliteta looooooool

ne znam Jovo, meni je taj koncept baš ali baaaaš teško smeće u onom krajnjem seljačkom smislu (ono malo što sam video ne svojom voljom)

Možda bi mi se dopalo kada bi gledao malo duže, ili pajsad kada bi potrošio novac na njen performans onda bi mi sig (sig) uživanje bilo dramatično veće kao i obj (obj) razumevanje sveukupnosti!

evo još jedan tekst
https://mitpress.mit.edu/marina-abramovics-spirit-cooking/

ovo je ključni dio

Having known Marina for fourteen years now, and having written a biography, I don’t think she’s ever actually worshipped anything. What she has done is graze world religions and esoteric spiritual practices as source material for experimental performances and as meditation tools to salve her bottomless emotional pain. She essentially takes the spiritual and squeezes it into the purely bodily. It’s all about the management of stimulations, deprivations, and aesthetics to achieve—in a down-to-earth cause and effect way—certain physical effects and mental states. She kind of believes in everything—and therefore, in a way, in nothing. Except the power of the body.

Ovo može biti problematično, po hrišćanskom učenju. Eksperimentisanje sa raznim oblicima spiritualnosti mogu čovjeka izložiti demonskom uticaju. S tim da, ona, koliko sam skonto, ni u šta od toga ne vjeruje, nego prosto isprobava razne tehnike, meditacije, pičke materine da se dovede u neko izmjenjeno stanje svijesti. Nešto sličko kao što rade ljudi koji uzimaju LSD ili ajahusaku ili pečurke, ili idu kod nekih šamana.

Da je ta njena praksa rizična i potencijalno opasna, to jest. Da je ona satanista i da ima neke zle namjere sa svim tim - nema. Nije ona tu ništa gora od velikog broja Beograđanki koje idu na razne joge, meditacije, itd...

S tim da ona kao umjetnik, mislim da je čak manje podložna raznim negativnim uticajima od većine ljudi, jer ona mora uvijek da bude svjesna, prisutna, ne smije se potpuno prepustiti transu, jer onda ne bi mogla to umjetnički da analizira, iskaže. Mislim da je njoj cilj da doživi ta neka stanja, ali pri punoj i čistoj svijesti, da bi ih razumjela.

Jovavur: S tim da ona kao umjetnik....

Miroljub: https://www.youtube.com/watch?v=7WLBbrhNzmU

evo sad čitam 600k je dobila za ono sranje sto je radila u bg od drzave ili neka izlozba

burazer velja kae: Velimir Abramović: MARINA JE BIĆE NIŽEG REDA

https://n1info.rs/kultura/a562810-vlada-za-izlozbu-marine-abramovic-dala-660000-evra-ostalo-finansirali-donatori/

S tim da ja recimo, kao hrišćanin, ne bih istraživao te druge neke oblike duhovnosti, mislim da to nije nešto što hrišćani treba da rade. Ona se čini kao neko ko nije vjernik, ali ko je jako radoznao da doživi sva moguća iskustva poznata svim svjetskim religijama. Znači, malo je previše open-minded što joj se može obiti o glavu. S druge strane otvorenost može biti dobra i zato što može u nekom trenutku da se okrene Bogu, ako ima potrebu za duhovnim. Dakle, potencijalno je veća šansa za nju da postane vjernik, nego za nekog ateistu koji apriori odbija svaku mogućnost postojanja bilo čega duhovnog.

burazer velja kae: Velimir Abramović: MARINA JE BIĆE NIŽEG REDA

Gdje ti je taj Veljin klip?
On je jednako udaren u glavu kao i ona, ako ćemo pošteno.

Izgleda im je to u genima da istražuju te neke čudne pojave, oni bi mogli lijepo da se druže sa Krešimirom Miškom, onim što vodi "Na rubu znanosti"