Jedno od vrlo često postavljenih pitanja kod nas, a po mom mišljenju potpuno kretensko.
Za roditelje deteta kojem je upućeno ovo pitanje, to je još gore nego da ste se detetu obratili u pogrešnom rodu. Inteligentniji ili jednostavno – uviđavniji ljudi, bi jednostavno pitali dete kako se zoveš ili roditelja kako se zove. Tu problem eventualno mogu da naprave univerzalna(muško-ženska) imena poput: Vanja, Saša, Sava,...i slično.
U takvom slučaju, preporučuje se neko dopunsko pitanje tipa: A po kome ste dali ime? ili mnogo pouzdanije: Koja ste još imena razmatrali?
Pitanje koje se nameće kad na Tv-u naletite na spot Tokio Hotela sa sve onim raspevanim maslačkom. Bez obzira na polno opredelenje dotične pojave, zgražavanje istom je nemonovno!
Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!
Biznisblog · 26. Decembar 2007.