Izraz koji se koristi kada nekoj osobi želimo staviti do znanja da je neka sprdnja na njen račun bila izrazito dobro odrađena i da šta god kaže u svoju odbranu najvjerovatnije neće biti od veće pomoći pa joj samo preostaje da se poklopi.
Češanje bi trebalo da aludira na bol izazvan povredom časti dotičnog takvom vanserijski dobrom forom (iako se obično radi o humoru š klase) po mišljenju prisutnih.
Đeca 6-7 osnovne možda, vraćaju se kući nakon škole
A: Vele brate, koja ti je omiljena marka kola?
B: BMW brate.
A: Bjež'te ljudi, Vele je peder. Reka' je: "Bem ve!" 'Oće da nas jebe.
C: Ahahahaha! Kiste kraljino!
D: Vele brate, ova mora da je dobro zaboljela! Hohoho! Počeši se da prođe.
Израз којим се додава со на рану, коришћен након што је одређена особа љоснула, просула се, троснула, стрмопиздила, стрмекнула итд.
Неђе на море
-Брате е'о салто за тебе може?
-Мунгосу један, не фолирај се испред цура, мораћу те састављат ка' лего!
-Ћут бре, ево иде ОПААААААААААААААААААААААААААААААААЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈЈ МАЈКО МИЛААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА
-Почеши се на та леђа мислим да те нешто засврбје кад си пао...
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.