Na brzinu zbarene tupave devojke. Napakovati priču tako da liči na mešavinu jaja i brašna a na koju se tikva od devojke zalepila bez razmišljanja.
- Ooo! Šta je ovo?! Tri ženske i to dobre!
- Ma male tikve, tupave su. Nasele su na priču da sam menadžer i da ću im srediti da budu poznate. Ova levo bi da bude manekenka.
- Au! Pohovane tikvice znači. Strašno za njih, a i ko mari za to. Mala?! Da ti. Dođi da se dogovorimo šta ćemo dalje.
Јело које нам је свима у детињству ближе приближило пословицу ''Није злато све што сија'' и научило нас шта је заправо разочарење.
Мислили бисмо да је то мека,сочна похована пилетина до тренутка у ком бисмо тиквицу пресекли.Наступило би нама до тада вероватно непознато осећање,разочарење.
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.