Osloboditi se okova realnosti. Izvući se.
Pasti u provaliju ali se zadnjim atomima snage uhvatiti za stenu. Ne dopustiti tami da vas do kraja obuzme, krvavih pesnica izaći kao pobednik iz te titanske borbe.
Preplivavanje se može klasifikovati kao pronalaženje svetla na kraju tunela, hvatanje za poslednju slamčicu spasa, kotrljanje Sizifovog kamena do vrha brega.
- Meni je žao što ovako moraš ovo da saznaš ali sutra idem odavde, što dalje iz ovog ubogog grada. Ne mogu više da podnesem ni njega a ni ove ljude.
- Idi. I bolje ti je.
- Kad si ti postao toliko optimističan?
- Nisam ja optimističan već realan. Idi jebote, što dalje možeš. Ova tvoja mater se bori sa depresijom otkako ti je otac poginuo, braća su ti propaliteti svoje vrste, jedini ti imaš neku šansu da nešto napraviš od svog života, da preplivaš. Iskoristi to kad ti se već pruža prilika.
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
Tuzna je definicija. +
Jednom je stavila u omiljene, pa nestala, ajde opet ću, plus.
Sticajem okolnosti, neće više.
Malo je mračna, al' pasuje svakako. +
Nije preplivao samo onaj ko se udavio.
+
Malo više, al' mora i takvih biti.