Još jedan od genijalnih izuma stranih obaveštajnih agencija. U cilju skrivanja istorije surfovanja od ukućana klikneš na jednu od ovih opcija i u tom trenu HOP, povećava se spoljna kontrola svega na šta klikneš ili pak napišeš na netu.
CIA:
Agent 1: Šefe, Bil Klinton opet ide na Private browsing, da pratim njegovo ponašanje.
Agent 2: Ma jok bre, nego Hilari opet folira da ima glavobolju pa juri neku pornjavu, neka ga...
Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!
Biznisblog · 26. Decembar 2007.
Odlična!
Hvala druže stari!
Za firefox nema nikakvih teorija zavere jer je open source, a tu private browsing radi ono sto bi trebalo da radi.
Ako dignes sistem sa nekog Linux live DVD-a i onda radis sta god hoces, neces ostaviti bas nikakve tragove.
Znam da si obožavatelj Linuxa, pročitah još pre, ja baš i nisam vičan sa informatikom ali neka simpatična teorija zavere nije na odmet.
Ne znaš ti šta je prava zavera:
http://vukajlija.com/zavera/97322