Možda ne baš dobar primjer slenga, ali u svakom slučaju zgodan način da nekome stavimo do znanja da mu je pitanje besmislenije od kolumni Jelene Karleuše, od bježanja od starosti, od pitanja frizerke kako da te ošiša, od savjeta tinejdžerima i da ne planiramo odgovoriti na njega. Toliko besmisleno kao objašnjavanje englezu rječce bre.
P: Žao mi je kolega, ovo nije dobro.
S: Profesore može li još neko pitanje, molim Vas.
P: Dođite kolega u srijedu sa drugom grupom pa ćemo vidjeti.
S: Jao, ne mogu tad.
P: Onda sljedeći ponedjeljak na zadnji rok.
S: Ne mogu nikako stići na sljedeći, putujem u subotu, a vraćam se u srijedu. Možete li Vi profesore, npr, u subotu ujutru oko pola 8, ja tad imam vremena pa da vi to mene malo propitate?
P: Kolega, vaše pitanje neću udostojiti ni pogleda, a kamoli odgovora. Doviđenja i vidimo se u junu.
Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!
Biznisblog · 26. Decembar 2007.
+! sto je dobro,DOBRO JE!
Ovo ima smisla samo ako je pitanje postavljeno u pisanoj formi.
A jest... Vise sam mislio onako, necu te ni pogledati.