Pali, prti, bežmo! i bežanija glavom bez obzira u svom primalnom značenju.
Neka tamo vukojebina u jugoistočnoj Srbiji.
- Ajmo vatra! Vatra!
- A?
- Ma pali bre ta kola jebote, osim ako ćeš da objašnjavaš ćaletu one cure koja ti sisala snagu malopre da nisi ni planirao da je ženiš!
Neispitan teren. Situacija koja ranije nije bila.
- Ae idi čuj se sa Miletom, da završimo nešto?
- Ma gde, jesi li lud, čuo sam da ga prati murija. Poslaćemo Žileta, bacamo njega u vatru, pa ćemo da vidimo.
Старински израз за високу температуру.Када се човек забукти и загреје као да се запалио.
Ватра се некада гасила мазањем тела комовом ракијом , данас су ту разни прашкови који су бедна замена за овај традиционални лек.
-Јао дете нам има ватру , пипни му чело , ко рингла!
Једна од варијација на тему "Теме главе и пропратни ассесоари". Ватра за разлику од суптилног, старијег брата у народу познатог као Јашарка не боде очи на први поглед. Ватру искусни пастуви прикрију сигаловским репићем који се виори разним теренима треће општинске лиге као да је носи Бађо на препуном Сан Сиру, са поносом и ставом који иде уз то наравно. Ватру не могу исковати обични фризери, ватру не може носити свако.Слику божанских увојака косе која голицају пастувова рамена једино може да дочара постер из Темпа у периоду 1985-1998.Док Јашарка сраста са главом домаћина, ергономски лако и једноставно пак, ватра је страно тело, која се низом стручних и прецизних резова маказама спушта низ врат дотичног сивоње... Лака за одржавање, боде очи у друштву, тема за започињање разговора. Ватра није само фризура, ватра је део имиџа.Хардкор носиоци ватре не хају за Капришеве блајх молбе и шишка фриз они фурају своју ватру поносно и у 21. веку.Гоничи лопте све ређе потежу за овом фризуром, тарзанка узима примат.Последњи примерак ватре у јавном живот виђен је на потиљку Трифуна Иванова, јунака који је проносио славу ватре диљем травнатих терена старог континента.
Правда за Ватру ! Никад прежаљена-Никад заборављена
Na sajtu vukajlija.com definisan je pluskvamfutur I i II , poseban morfološki oblik glagola, kojim se služe političari kada govore o ulasku Srbije u Evropsku uniju.
Kurir · 20. Februar 2011.