
Krajnje relativan pojam zavisno do ptostora i vremena.U nekim normalnim uslovima budala je osoba koja predstavlja drustvenog otpadnika,osobu cije ponasanje i razmisljanje nije u skladu sa nekim "normlanim " drustvenim normama.
U vremenu poremecenih vrijednosti budala je nerijetko osoba koja zna da razmislja,ima svoj stav i trudi se da zivot ne trosi uzaludno.
U neobaveznom razgovoru u drustvu neko izjavi kako je kupio sebi par knjiga i potrosio znacajniju kolicinu novca.Ostatak drustva u nevjerici i pomalo histericno mu odgovaraju:
1. "E konju jedan bolje da si te pare meni dao,da ja to metnem na sigurnu kvotu".
2. "Blento blentavi,mogli smo se napit ko stoka"
.............
U subotu, 27. novembra 2010. u Klubu studenata tehnike biće održana smotra sadržaja popularnog šaljivog sajta. Vukajlija je mesto gde se Internet zajednica okuplja kako bi na duhovit i originalan način definisala reči i izraze, sleng termine, našu svakodnevnicu i aktuelne događaje, po paroli - „Ovde možete da definišete sve ono što ste oduvek želeli, a nije imao ko da vas pita”.
Mondo · 25. Novembar 2010.
Istina