
(Ова дефиниција је пуна предрасуда и генерализације, стога бих замолио буквалисте да се суздрже од читања. Ипак, примери су истинити.)
Посебна врста Цигана која обожава седму уметност и у појединим глумцима са филмског платна види своје идоле и божанства. На пример, од малих ногу се циганчићи кроз филмове васпитавају у борилачком духу. Поред стандардно популарног и бесмртног Брус Лија, најјачег човека на свету, главни идол циганске младежи је Џеки Чен. Тако је један мали Цига тему ''Омиљени филм'' за домаћи задатак обрадио на следећи начин, и извукао суштину: ''Мој омиљен фиљм је са Ђеки Ћена. Јер кад се Ђеки Ћен наљути - шве ги иштепа''. Такође, сваки други Цига од 6 до 26 има импровизоване нунчаке и наводно уме да их врти. Тако су два српска детета хтела да бију малог Цигу, а мали цига је извукао нунчаке, почео да их врти и притом се спичио по устима и пустио сам себи крв. Онда је бацио нунчаке, и у стилу Морфеуса из Матрикса онако испружио руку према овој двојици, савио длан и рекао ''Авај кари!''. Послушали су га, па су му лупили шамар и он је побегао кући, пошто је опште позната ствар да се Цигани бију само групно (кад их је најмање дупло више), а појединачно само провоцирају. Иначе, 99% србијанских Цигана се слаже око тога који је најбољи кинематограф свих времена. Захваљујући Кусти, видео их је цео свет.
Цигани, као врло промискуитетан народ, обожавају порно филмове и познате порно глумице, попут Ђене. У биоскопу у једном градићу на југу Србије су морали престати пуштати еротске филмове, јер радници истог нису могли више да чисте седишта од циганских телесних течности. Зато, у истом граду, један Цига, власник видео клуба, по имену Мића, од милоште назван ДВД Ромом, највећи промет оствари изнајмљивањем горепоменуте кинематографије. Иначе, тренутно Топ 1. глумица циганских мастурбаната је Александра Манасијевић (она из филма ''Гуча!'', што се смувала с Ром(е)ом).
Не можемо да причамо о филмовима и Циганима у истом контексту, а да не поменемо чувени Боливуд. Осим што су пореклом из тих крајева, Цигани и ненормално личе на Индијце. Тачније, идентични су. Због тога се труде да се поистовете са својом источном браћом, па циганске свадбе у последње време све више личе на најпопуларнија дела боливудске продукције, па се једном један Цига досетио да није фора имати класичну тродневну свадбу, већ треба организовати и мало акционих сцена, па је својим ортацима наложио да изведу оружану отмицу његове младе, како би је он спасао. Јурио је, на свом мотору, ауто са затамњеним стаклима и на крају му се испречио, измлатио отмичаре и запевао својој невести, на шта је она песмом и узвратила. После је уследило венчање, млада је сишла низ степенице а-ла Титаник, док су сватови обигравали око ње, скидајући речи из хинду песама, играјући и лијући сузе радоснице.
Slavna Vukajlija. Ima glupih stvari, ima bezveznih, ali ima i jako puno brilijantnih. Neću previše dužiti, samo odite tam pa vidite sami. Samo jedno upozorenje - ima ponešto napisano i na ćirilici (iako smatram da svako, ko kolko-tolko drži do opće kulture zna ćirilicu).
Skodin blog · 04. Septembar 2010.
исправка!!! каже се аван кари:)))
Може и ''авај''. Ипак се цигански разликује од града до града. :)
..super:)))
++++++++++++
Svaka čast Džimi... Ovakve definicije obožavam da čitam ★
U Tuckwood-u dele maramice ciganima da ne bi svrsavali po sedistima?
Ovo stvarno bilo, iz poslednjeg pasusa?
$Маријагд: Прича се. :)
$Ритам: У Таквуду не пуштају такве филмове. Могу да се распитам за Партизан.
Dok je moj zet radio u fabrici obuće, jedan njegov kolega (koji je inače Rom i koji je uvek pričao svoje dogodovštine) je prepričavao scene sa roditeljskog sastanka. Učiteljica mu je rekla da ima kečeve iz nekoliko predmeta, a on joj mrtav-ladan kaže" "Pa, nema to veze gospođo, kad on igra k'o Majkl Džekson".
$Зиклон: А, па то је за другу причу. ''Цигани и модерна музика''.
Један мој ортак, Сулејман, самопрокламовани Суља Бој, истриповао да је циганин исто што и црнац, па сад живи шивотом црнца из хип-хоп спотова. Облачи се као хипхопер, брејк-денсује, зна гомилу текстова напамет (а да притом не зна енглески :)), иде улицом и пушта хип-хоп, кад ме види, увек ме пита да он и његов ортак Тони ИксИксЕл (по имену Ердуан), брејкденсују пре неке моје свирке. Ликови. :)
@ Džimi - isto kao i MC Gantzy - reper iz Kostolca. Likvi iz RootOut-a koji su odradili muziku su tog lika ubacili iz zezanja. Znali su ga iz viđenja jer je "iskakao" svojim brejkdens vratolomijama. On je napisao tekstove za pesme "Iz zatvora izlazim" i "Ona voli Mercedes". Kasnije su ove iz RootOut-a smarali svi živi Cigani iz Kostolca (kojih ima koliko ti duša ište) da ih "stave" u njihov sledeći spot.
Dzimi rome! + ;-)
Videh na Kalemegdanu na livadici izmedju klupa njih 7,8 kako brejkdensuju i to dosta dobro. Mora da su to ti isti...
Dzimi,
ovo sto si ti napisao nisu predrasude,a ni vredjanje,vec realnost i u tome nema nista lose.To kako se ponasaju je deo njihove kulture i reci da medju njima nema interesantnih ljudi ,bilo bi laz.
+
Inače ne volim def rasnih predispozicija, ali ovo je genijalno, skroz istinito. Meni je ćale često pričao priče tog tipa, još dok je on bio klinac kakav je bio odlazak u bioskop na gledanje Brus Lia, a tek kakav izlazak iz bioskopa...
Rizzla + pilsPlus. Mali doprinos. Istinit događaj iz bioskopa negde na jugu. Na platnu se Drakula transformiše u slepog miša - "Tate, tate, dik čavka s' rogovi". - "Drahuja sine, Drahulja".
Ovo sa otmicom mlade zvuci ludo. A ko ove nase, dodju na gotovo...
Plus zbog Amitaba Bakčana.