1. Demokratija i ljudska prava

    petroff 2009-09-15 02:10:06 +0000

    То је исто што и "суверенитет и територијални интегритет" пре 5. октобра.

    6
    32 : 2
  2. Demokratija i ljudska prava

    Надреалиста 2009-09-15 01:45:51 +0000

    Шта ове речи заиста значе, сазнајемо постепено и континуирано, упркос томе што нам је и ово што смо до сада "научили" превише.
    То су две најкоришћеније речи у медијима од 5. октобра 2000. године до данашњег дана, изузевши Хашки трибунал и Уједињене Нације.

    6
    26 : 4
  3. Demokratija i ljudska prava

    dakum 2011-04-13 23:35:52 +0000

    SISTEM ZAPADNIH ZEMALJA - prvo te osvoje i porobe, pa te onda opljačkaju od hramova do spomenika, čekaju da prođe 300 godina, pa ti uvaljuju priču o ljudskim pravima i slobodama. Ali su i dalje sve kulturne spomenike i blago zadržali za sebe.

    -Stub Hamurabijevog zakonika u Parizu, Luvr
    -Bagdadska kapija u Berlinskom muzeju
    -Rozeta kamen u Londonskom muzeju
    -Skulpture i antikviteti Indije, Kine, Koreje, Rima, Grčke, Egipta u londoskim i francuskim muzejima

    i još pola istorije....

    6
    18 : 12

Rekli o sajtu

Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.

Politika · 31. Januar 2011.