1.

Edin Džeko

Igrač koji poprimi sposobnosti Čak Norisa kada BHT1 prenosi Man City.
    On u jednom napadu asistira, postigne pogodak i odbrani taj isti šut.

Strašan udarac Kolarova! Nakon onog odlično izblokiranog udarca i nekoliko prodora po strani možemo reći da je on i ponajbolji igrač u dosadašnjem toku meča. Dobro, ne baš ponajbolji, sjetimo se, Džeko je izborio korner prije par minuta.

Odličan pogodak Teveza! Sve je sam uradio, oduzeo loptu, prošao 3 igrača i rutinski pospremio loptu iza leđa golmana. Ali, ako malo bolje pogledamo, možemo jasno vidjeti kako Edin na drugoj strani terena direktno utiče na napad!

Sada je već 4:1 za "Građane"! Drugi pogodak Teveza danas.. Ostao je sasvim sam na prvoj stativi. Pogledajte kako je naš Edin Džeko na sebe preuzeo 160 igrača, zajedno sa golmanom, i tako oslobodio prostor Karlosu Tevezu...

Sada jedanaesterac za Volverhemton, Kolo Abib Ture je napravio prekršaj unutar svog kaznenog prostora nad Edinom Džekom! Naš Edin će sada uzeti rukavice od svog golmana i ispraviti grešku Turea!
    ...Džeko šutiraaaaa, gol!! Brani Edin Džeko!! Kakav pogodak i odbrana našeg dijamanta!

Ne zaboravimo da je naš Asmir Begović odigrao 3 minute i primio 7 golova, ali nije on krivac za te golove, imao je katastrofalnu odbranu ispred sebe...

Miralem Pjanić...

A u kurac više...

2.

Edin Džeko

Čovek koji je u Bosni izjednačen sa Bogom. Dijamant i ponos nacije. Da Džeko kaže da masakra u Srebrenici nije bilo svi Muslimani bi se složili sa njim.

Normalne novine : " Mančester Siti pobedio Sanderlend sa 2:0."

Novine u Bosni : "Džeko igrao od 66. minuta, imao dva šuta i izveo aut. Siti pobedio 2:0.

3.

Edin Džeko

Doprineo dbudu Dregonsi u World Cup-u. Ses'o Crnje, prod'li ih sudci. Doš'o Ercegovini, suze bebeće. Ritrn tu Ingleze, žešći bol u ćuni.

Hendi'ep bi tuc'o bez vrong, zeznulo "K" u srneimu.

Definicija pisana za takmičenje definicija sa hendikepom.