 
            Cinična opaska na automobil koji pre liči na nešto što bi sa najvećim ponosom trebalo izložiti u Nacionalnom Muzeju u Kairu ( tam' su mumije; prim.prev.) nego na motorno vozilo kojim je moguće negde stići a da nije nizbrdo. Sarkastičan komentar na šklopociju koja se ispred vas vuče po kolovozu dinamikom redova za ulje 90-ih godina prošlog veka. Ujedno, i jedino zdravorazumsko objašnjenje za misteriozno-i-dalje-prisutnu pojavu "kaljevih peći na točkovima" u savremenom saobraćaju i to ne aludirajući na biblijsku starost pomenutih već pre na logičnost korišćenja drveta kao jedinog dovoljno rudimentarnog goriva da te kršine i pokrene.
Zakoni fizike i verovatnoće ipak zastanu da se zamisle kada jedna takva "makina" uspe da se popne uz Banovo jebeno Brdo. Doduše, znatna ušteda na sve skupljem i skupljem benzinu može naterati i najzagriženijeg vozača-nervčika da se i sâm zamisli pre nego li opsuje sve živo, mrtvo i obavezno žensko drvosečama na našim drumovima, ulicama i ostalim rupičastim podlogama. Fahr aufmerksam!
- 'Ajde, teraj to, pička ti materina retardirana, neću ceo dan da provedem u kolima...:Biiip, biiip, biiiip!:
- Tatice, rekao si reč na P...
- Izvini, sine, al' mnogo me nervira ona baraba ispred nas...'AJDE, BRE, MAJMUNE JEDAN, DAJ GAS, KOJI KURAC STOJIŠ U MESTU...!
- Tatice, rekao si reč na K...
- Dobro, sine, dobro...SEME TI KRVAVO JEBEM DA TI JEBEM, MIČI TAJ KRŠ SA KOLOVOZA, ALOOOO!!!
- Jaoj, tatice, rekao si reč na...
- Sine, ako odma' ne umukneš i ne prestaneš tatici dideš na onu stvar, ima i njega i tebe da naložim u onu furunu napred pa se ti posle igraj "Na slovo, na slovo..." sa ostalom jevrejskom decom u raju, ščuo??!! 
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
Ide na drva, a i na sreću. +
++
poslednja rečenica- "ostalom".
Ono što te odaje :)
+
Fala, Nano. Očekujem još primedbi ( brzo sam pis'o )...:D
https://encrypted-tbn2.google.com/images?q=tbn:ANd9GcStkqv9jKk1Ks2WRUEwcYH7lTG7biYpoq-Lq9_JRxlDaa4myYIW
O tome vam pričam...
Odlična. +++
čitajte ljudi +++
I ja kažem :)
'beš mi sve siguran sam da sam sinoć ocenio, a ono ništa sad. Jel može da se desi da je Ela ocenila sinoć, a pošto smo sa istog kompa, da ja mogu danas? Jeste to je.
Ok, ok. Nemoj da se ponovi, batice :)
Moguće je, tako ja uveče pišem na svom duplom, a ujutro ga lajkujem :)
Da i ja zbog toga mislim da se to desilo. Sutra ću probati plus sa duplog da dam, ako uspe to je .)
Džoni dnabavi komp. Državaduradinešto! +
Makar laptop realno. Dačiću reaguj!!!
Ahahahahaha:) Al' da ide na drva lololo :))
++++