
Popularan naziv za kuhanje. Oni spremaju recepte od koje ljudi padaju na guzicu, dekoriraju jela bolje nego dizajner interijer doma te ne dopuštaju da pojedeš dok je još toplo jer je bitno da postignu simetriju na tanjuru, ne koriste pećicu nego flambiraju ispred gostiju, žongliraju sa začinima, stavljaju pikoprstohvat u jelo koji izdvaja njihovo jelo od jela običnih smrtnika. Komentiranje okusa, nekome sa strane, izgleda kao znanstvena debata. Osjećanje okusa je egzistencijalno pitanje jer kako moženo osjećati svijet onda, ako ne osjećamo okuse. Oni cijepaju atome, kako bi stvorili simfoniju zadovoljstva koje se topi u našim nepcima. Krilatica im je De gustibus est disputandum.
Definiše se sve i svašta. Tako se mogu pročitati definicije baksuza, alapače, čitulje, smrti, rezervoara za smeh, kolateralne štete, Živojinović Velimira, zvanog Bate, dnevne svetlosti, gospođe džem!, Brus Lija… „Je l’ ti puši ćale?”, „Je l’ mogu u WC?”, „Chuck Norrisisati” i još mnogo toga može se naći na ovoj internet stranici. Zato ne iznenađuje što se mnogi kad jednom dođu, ponovo vraćaju na nju. Neki čak postaju i zavisnici, pa traže od moderatora da ih banuju, poput jednog studenta koji je zahtevao da mu zabrane pristup na nedelju, dve dana da bi mogao da uči.
Status Magazin · April 2009.
Dobro primećeno. +
Naravno da postoji i kulinar:
https://vukajlija.com/kulinar
U suštini je to obično proseravanje. Jeo sam više puta takva jela ništa naročito. A i kad jeste, osećaj gladi posle takvog ručka nulira ceo taj film. Jebeš tih 50 grama wagyu kobe odreska kad posle moraš da svratiš na burek.
Nego što je nego obično proseravanje, to sam i htio da naglasim.
Hejtić, haha
-
Шминка.