noša

kuvajlija 2009-03-20 02:14:16 +0000

Noša ili nokšir je noćno-dnevna posuda za obavljanje fizioloških potreba. Najčešće je koriste deca, a neretko i odrasle osobe.
Današnje noše su uglavnom napravljene od plastike (neke imaju ugrađen "alarm" u vidu muzike i sl. za dojavu kad klinci obave što su trebali obaviti), ređe od porcelana, a nekada su izrađivane od emajliranog metala.
Noša se koristila u najranijim periodima istorije, kako u običnog puka tako i na vlastelinskim i carskim dvorovima.

Gleda baba emajliranu nošu u izlogu prodavnice i zaključi da nije za verige jer nema drugu ručku.

0
13 : 5

Najnovije definicije

Rekli o sajtu

Slavna Vukajlija. Ima glupih stvari, ima bezveznih, ali ima i jako puno brilijantnih. Neću previše dužiti, samo odite tam pa vidite sami. Samo jedno upozorenje - ima ponešto napisano i na ćirilici (iako smatram da svako, ko kolko-tolko drži do opće kulture zna ćirilicu).

Skodin blog · 04. Septembar 2010.