Oćeš da dobijem beriberi?

Јогурт 2011-02-20 19:55:31 +0000

Берибери је болештина изазвана недостатком витамина Б, а добија се услед једноличне исхране. Нешто у стилу скорбута, само мање кул, јер скорбут је убијао гусаре, а берибери неке обичне буђавце и паоре. У цивилизованом свету је углавном искорењен, и још једино далекоисточна косоока гамад рикњава од њега, јебо их пиринач.

Аналогно свему томе, ово питање се поставља када почнемо да сумњамо да нас кева/баба/жена/швалерка/пичкаматерина намерно данима трује једним те истим срањем за доручак, ручак и вечеру, и њиме се исказује незадовољство исхраном која је монотонија од гласа Звонка Михајловског кад згута шаку бромазепама, спурња два кета суперсканка и пукне се пајдом у вратну артерију.

-Дођи Милане да је'ш попаре!
-Шта курац попара? Пети дан за редом јебена попара? Ало, баба, је л' ти личим ја на Прву пролетерску бригаду? 'Оћеш берибери да добијем? Ај мршћи назад за шпорет и да си ми створила плех пребранца, иначе има ти избришем Студио Б са ТВ-а! лололо

8
99 : 15
  1. Ćufte, bre, kaži da 'oćeš ćufte!

  2. Какво исказивање непоштовања према сиромашном делу нашег живља... Уствари, СИРОМАСИ, МРШТЕ У КОНТЕЈНЕР!
    Плушчина.

  3. Jedan moj drugar je svojoj babi imao običaj da kaže: "Pra'i, bre, ćufte!" kad mu ona nudi poparu ili palentu, pa zato.

  4. Паметан човек, реално, мада тешко је направити ћуфте од бајатог леба лолололо

  5. још једино далекоисточна косоока гамад рикњава од њега, јебо их пиринач.

    лололололо +++

Najnovije definicije

Rekli o sajtu

Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!

Biznisblog · 26. Decembar 2007.