
Žene: Ispeći paprike na roštilju, pa ih staviti u plasticnu kesu još vrele, zatvoriti kesu i ostaviti da se prohlade. Očistiti od ljuske i semena i iseci na tanke rezance.
Paradajz treba da je dobro zreo. Potopiti ga kratko u vrelu vodu, jer ćete tako lako skinuti kozu. Samleti paradajz.
Sastaviti sve sastojke osim paprika, sirćeta i soli i kuvati dok skoro sva tecnost ne ispati, tada dodati paprike i pržiti još oko pola sata. Na kraju dodati sirće i so.
Muškarci: Ajvar?
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
Oš da kažeš da mi muškarci ne znamo razliku između pindžura i ajvara?