
Način spavanja velikog broja ljudi u malom prostoru. Najčešće se događa kada odemo kod druga, drugarice koja živi negde na selu i napravimo neviđenu žurku tako da na kraju onako alkoholisani nismo u stanju da vozimo kući već moramo da se poguramo i spavamo kako stignemo, iako mora se dodati da u takvom stanju odabir podloge za spavanje nije toliko bitan.
-Brate idemo kod Žakline da se olešimo i izroštiljamo neko kezme ima.
- Pa nećeš valjda piti?
- Ma svi će brate da piju, biće ludnica.
- I gde će svi da spavaju, ako već ne dolazite kući?
- Ma kod nje ćemo rekla nam njena baba da ima jedna soba, kontam da će ići red slame red kostiju, ali ko ga jebe ionako ću biti toliko napušen i pijan da ću vjerovatno da letim i meditiram prilikom spavanja.
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
Добра, ружичасти! :)
Fala, Smarkane znaš da i ja tebe volim <5
pljusa!